Doğanın Hediyesi: Aloe Vera!

Doğanın Hediyesi: Aloe Vera!

Ülkenin sıcak bir bölgesinde yaşıyorsanız, üçgen tabanının iki tarafında sıralanan üçgen yaprakları ve sivri uçlu etli bir bitki göreceksiniz. Ve eğer bir şansınız varsa ve ortamınız varsa, o bitkiye evinizde yer vermek isteyebilirsiniz, çünkü aloe vera olarak bilinen etli, doğanın vermeye devam ettiği birçok hediyesinden biridir.

Aloe vera ham bitki veya jel formunda olduğu gibi çoğunlukla güneş yanığı tedavisinde doktor onaylı bir yöntem olarak kullanılmıştır. Aloe vera, kolajen sentezinde rol oynayan ve yara iyileşmesine katkıda bulunan şekerler içerir. Araştırmacılar, bu şekerlerden biri olan acemannan’ın, cilt sorunlarının iyileşmesini hızlandırabilen anti-enflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahip olduğunu söylüyorlar. Ayrıca çok fazla güneşe maruz kalınmasından kaynaklanan kuruluğu da tedavi ettiğini söyleniyor.

Ancak bitki bundan daha fazlasını yapma potansiyeline sahiptir.

Aloe Vera Nedir?

Doğanın en güçlü cilt bakımlarından biridir…

Aloe vera’nın tombul yaprağının içinde, cildinize uygulandığında, daha yumuşak, daha pürüzsüz ve daha sağlıklı olmasını sağlayan antioksidanların yanı sıra C ve E vitaminleri de dahil olmak üzere bir dizi besin içeren bir jel vardır. Aloe vera’nın nazik olduğu ve nemlendirici özelliklere sahip olduğu için jelinin de harika bir makyaj çıkarıcı olarak kullanıldığı söyleniyor.

Aloe vitamin yüklü bir etli olduğu için aynı zamanda iyi bir serum görevi yapar. Bitkiden gelen yüksek su içeriğine sahip olduğundan, onu cilt serumu gibi kullanmak isteyeceksiniz. Cildinizi temizledikten sonra yüzünüze uygulayın ve ardından bir nemlendirici ile cilt bakımınızı sonlandırın.

Doğanın Hediyesi: Aloe Vera!

Aloe vera bazlı diğer güzellik bakımları..

Aloe verayı bir vücut ovmada kullanılırken düşündünüz mü? Vücudunuzun kuru bölgelerini nemli hale getirmek için jeli yarım bardak şeker veya yulaf ile karıştırmayı, daha sonra yumuşatılması gereken bölgelere sürmenizi öneriyoruz. Yüzünüze peeling yapmak için aloe Vera kullanmak istiyorsanız, aloe verayı zeytinyağı ve kahverengi şekerle karıştırın. Ek bir bonus olarak, aloe vera vücudunuzun ölü ciltlerle baş etmesine yardımcı olan salisilik aside sahiptir.

Saçlarınızda bile bu bitkinin tedavisinden yararlanabilir. Yağlı saçlar için doğal bir tedavi olarak, bir bardak suya limon suyuna bir ila iki yemek kaşığı aloe vera eklenmesini ve bu karışımı saçınızda birkaç dakika bekletmenizi ve birkaç dakika sonra soğuk suyla durulamayı öneriyoruz. Ancak kullanmadan önce ve cildinizde tüm kozmetik ve tedavilerde olduğu gibi, gizli alerjinizin ortaya çıkmadığından emin olmak için bir alerji testi yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın