Argan Yağı Mucizesi

Argan Yağı Mucizesi

Saçlarınızı sağlıklı, parlak ve güçlü tutmak için saç yağları yavaş yavaş bir zorunluluk haline geliyor. Ve muhtemelen hindistancevizi yağı gibi daha yaygın ürünlerin faydalarından haberdar olsanız da, argan yağı hakkında çok fazla şey bilmiyor olabilirsiniz.

Argan yağı, saçlarını nemlendirmeye ve yumuşatmaya yardımcı olan, birçok kullanım alanı olan eski bir güzellik sırrıdır. Yüksek antioksidan içeriği, esansiyel yağ asitleri ve E vitamini ile argan yağının faydaları doğal olarak saçın elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur ve sürekli olarak donuk, cansız saçlara parlaklık kazandırır. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan, UV koruyucusu ve serbest radikaldir.

Argan yağının saçlarınız için bu kadar iyi olmasının nedeni, E vitamini içermesidir. Farkında olsun ya da olmasın, saçımızı günlük kirlilik, kimyasal tedaviler ve sıcak aletlerle çok fazla zarar görüyoruz, E vitamini, bölünme ve kırılmayı önlemeye yardımcı olurken foliküllerinizin hasar görmesini engellemeye yardımcı oluyor.

En iyi kısım? Argan yağını birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz.

Argan Yağı Mucizesi

Argan yağı, şekillendirici bir ürün veya saç maskesi olarak kullanılabilir

Argan yağını kullanmanın ana yollarından biri saç maskesi. Argan yağı saç maskelerinde, özellikle de saçınıza zarar verdiyseniz şaşırtıcı bir etki yaratır. Yağdaki E vitamini, yıpranmış saçlara ve kırıkları kapatmaya yardımcı olurken, omega yağ asitleri saçlarınızı güçlendirmek için çalışır, bu yüzden bir maske olarak saçınızda 15 ila 30 dakika arasında bekleterek argan yağının faydalarını saçlarınızda görebilirsiniz.

Bununla birlikte, aynı zamanda argan yağı bir ısı koruyucu olarak kullanmak için büyük bir mucizedir. Isı koruma ürünlerinde bir bileşen olarak argan yağını seviyorum çünkü saçlar için çok besleyici ve yumuşatıcı ve şekillendirmeyi kolaylaştıran harika bir yumuşaklık sağlıyor. Daha da iyisi, kepek, kaşıntı ve diğer saç derisi sorunlarına yol açan saç derisi iltihabını azaltmaya yardımcı olabilir. Çok amaçlı bir yağdır.

Siz saçlarınızda maske olarak hangi yağları kullanıyorsunuz?

Tavsiye ürün:

Smoothing Oil-Infused Shampoo / Argan Yağlı Şampuan
Kiehl’s argan yağlı şampuan

Kuru ve kabarık saçların kurtarıcısı olan bu argan yağlı şampuan artık şekil almaz hale gelmiş saçlarına müdahale ederek saçlarını yumuşatıp yatıştırıyor. Sadece kuru ve kabarık saçlar için değil doğal kaynaklı formülü ile tüm saç tipleri için besleyici ve yatıştırıcı bir özellik sunuyor. Şampuan sonrası bakımını tamamlamak için saçlarına saç bakım serumu ile de bakım yapman gerekiyor.

Bir yanıt yazın