Atiye (The Gift) Dizi İncelemesi

Atiye (The Gift) Dizi İncelemesi

Başrollerini Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün oynadığı Atiye dizisi son günlerde sosyal medyada oldukça gündemdeydi. Ben de bu durumdan etkilenmedim diyemem. Normalde sosyal medyada bu kadar konu olmasaydı Netflix’e girip izlemeyecektim bile. Ama iyi ki izlemişim diyorum.

Atiye Dizi Oyuncuları
Dizi Oyuncuları

Tamam Atiye ismini anladık peki bu parantezin içindeki “the gift” ne alaka dediğini duyar gibiyim lakin ben tam olarak böyle dedim.

İsmin Sözlük Anlamı

Atiye; 1. İhsan, lütuf, bağışlama. 2. Armağan.

Atiye İzlenir Mi?

Hakan Muhafız‘dan sonra Netflix’in ikinci Türk yapımı dizisi olması gurur verici. Ben başta önyargılı davransam da 3-4. bölümden sonra dizi efsane sardı. Hakan Muhafız dizisini sevenlerin seveceğine inanıyorum. Konu ve yaşattığı hisler açısından benzer diziler.

Şimdilik 8 bölümlük 1.sezonunu yayınladı. Bölümler yaklaşık 45 dakika kadar sürüyor. İlk birkaç bölümden sonra sürükleyici olmaya başlıyor. Ben 8 bölümü 2 günde bitirdim.

Fragman

https://www.youtube.com/watch?v=FvCfE9i-nhg&feature=youtu.be
Fragman

“Her insan inanmak istemez mi özel olduğuna?” Bu dizi, Göbeklitepe’de bir kazı sırasında keşfedilen bir işaretle hayatı değişen genç bir ressamı konu alıyor. Şanlıurfa Örencik Köyü yakınlarında bulunan Göbeklitepe’nin ilginç hikayesini mistik bir şekilde anlatan dizinin konusu ise Göbeklitepe’de yapılan keşifler sonucu ortaya çıkan sembolun Beren Saatin çocukluktan beri çizdiği sembolle aynı olması sonucu yaşananlar. 

Atiye de Kimler Oynuyor?

Atiye oyuncuları kimler: 

Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi isimlerin yer alıyor.

Fotoğraf Galerisi

Ben bu diziye başlarken hiçbir düşünce fikir yürütmeden başladım. Konusu hakkında hiçbir şey okumamış ve fragmanı izlememiştim. Çok fazla konuşulması, Twitter’da trendlere girmesi nedeniyle başlayıp bitirdiğim bir dizidir. İlk bölüm beni bu yüzden biraz ürküttü çünkü çok hazırlıksız yakalandım. Gerilim dizisi beklentisi ile açmamıştım çünkü kesinlikle. Ama ben gerilim filmlerine ve dizilerine bayıldığım için dizi kendini izlettirdi.

Eğer sen de bu tarz dizileri seviyorsan bu diziyi kesinlikle izleme listene eklemelisin. Senin de bu tarz izleyip sevdiğin film ya da diziler varsa yorumlarda önerilerini bekliyorum. İyi seyirler!

Bir yanıt yazın