Bursa Kestel Olimpik Buz Pisti

Bursa Kestel Olimpik Buz Pisti

Helloo… Bugün yine harika bir pazar günü geçirdik diyebilir miyiz? Bugün derken saatin on ikiyi geçtiğini şimdi farkettim, dünün yorgunluğunu anca üzerimden atıp bilgisayarımla bir araya gelebildik. Çocukken yapmayı en çok sevdiğim şeylerden biri sokakta paten kaymaktı. Daha sonra Bursa Asmerkez’de buz pateni dersleri almaya başlamıştım ve gerçekten eğer evimize yakın olsaydı muhtemelen hala devam ediyor olacaktım.

Yıllar sonra yine bana buz pateni perileri geldi. Biraz araştırma sonucu Asmerkez dışında Kestel’de de olimpik bir buz pisti olduğunu öğrendim. Evet Kestel Bursa’nın bir diğer ucunda ama yine de üşenmedik, pazar günü yağmurlu ve soğuk havada tabii ki de oraya gittik.

Kestel Olimpik Buz Pisti

Önce nasıl gittiğimizden bahsedeyim… Önce metro ile Kestel’e kadar gittik. Aşırı yağmur yağdığı için metro istasyonundan çıktıktan sonra direkt taksiye bindik, eğer hava güzel olsaydı 20 dakika kadar yürüyecektik. Totalde yolculuğumuz 1 saat kadar sürdü.

İçeriye girdikten sonra raflardan kendi numaranızdaki buz pateni bulup alıyorsunuz daha sonra bankoda isim soy isim yazıp, ücreti verip eğer eşyalarınız varsa dolap için de kimliğinizi bırakıp anahtarınız ve giriş biletinizi alıyorsunuz. Biz hafta sonu gittiğimiz için yetişkin olarak 30 TL giriş ücreti ödedik.

Patenlerin giyilip, eşyaların dolaplara koyulduğu kısım aşırı havasızdı ve kötü kokuyordu. Her yerde uyarı olarak dolaplara ayakkabı konulmasının yasak olduğu yazılmıştı fakat tabii ki o kadar kıymetli ayakkabılarımızı açık raflara koyacak değildik. Ayakkabılarımızı çantalara koyup dolaplara koyduk. Ve eminim birçok kişinin yasağa rağmen dolaplara koyduğunu.

Patenlerimizi giydik ve piste giriş yaptık. Bize verilen süre 40 dakika. Buz pateni yapmak için buraya gelirken mutlaka kalın giyinmelisiniz, hatta eldiven bile takabilirsiniz. Kesinlikle ve kesinlikle yedek kıyafet getirin, özellikle çorap! Çünkü malum bir çok kişinin giyip çıkardığı patenleri giymek durumunda kalıyorsunuz.

buz pateni bursa

Pazar olduğu için çok fazla kalabalıktı ve bundan dolayı da buzlar aşırı çizik ve kaymayı biraz zorlaştırıyordu. Ama hissettiğim tek şey mutluluktu çünkü yıllar sonra o güzel duyguya kavuşmuştum. Süremiz bittikten sonra görevliler herkesi pistten aldı ve buz pistine temizlik aracı girip temizliğe başladı.

Buradan dönerken de taksi çağırıp metro istasyonuna gidip, geldiğimiz gibi geri döndük. Büyüklüğü açısından güzel bir buz pisti fakat aşırı uzak olduğu için çok sık gidebileceğimi düşünmüyorum.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere umarım keyif almışsındır.

Selin Alan

TarzFikirler Editörü

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: