Burun Eti Yakma Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Burun Eti Yakma Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Yaklaşık 1 hafta önce Burun Eti yakma operasyonu geçirdim ve bununla ilgili birçok insanın endişesi ve soruları olduğunu farkettim ve aradan bir hafta geçtikten sonra deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle 1 yıl önce bir deviasyon ameliyatı geçirdim, burun içerisindeki kıkırdak eğriliği nedeniyle nefes alıp vermekte zorluk çekiyordum ve bu da migrenimi çok fazla etkiliyordu. Ameliyatımda doktorum burun etimi komple erittiği için kış boyunca çok rahat nefes aldım ve aşırı rahattım.

Ve yaz geldi… havaların ısınmasıyla birlikte alerjik reaksiyonlar vermeye başladım ve nefes alıp vermekte zorluk çekmeye başladım. Doktoruma danıştım ve hemen kontrole gittim. Alerjik bir bünyem olduğu için burun etimin tekrar büyüdüğünü söyledi.

Çözümü yok mu?

Doktorum bir süre spreylerle idare edebileceğimi ya da Burun Eti yakma operasyonu geçirebileceğimi söyledi. Fakat Burun Eti yakma operasyonunun da kalıcı bir çözüm olamayabileceğini belirtti.

Ben bir süre spreylerle idare ettim. Ama son zamanlarda aşırı bir zorlanma yaşadığım ve spreylere daha fazla bağımlı olmamak için burun yakma operasyonunu denemeye karar verdim.

Ağrı durumu çok gözümü korkuttu…

Açıkcası korktuğum için sürekli operasyonumu erteliyordum ve 1 kez randevu alıp iptal ettim. Daha sonrasında birkaç operasyon geçiren kişiden bilgi alarak biraz kendimi rahatlatarak operasyonuma gittim.

Ben operasyonumu ameliyatımı da yapan doktoruma güvendiğim için onda oldum ve yine yaptığı işlemden fazlasıyla memnun kaldım.

Bu operasyonu ameliyathanede de gerçekleştiren doktorlar var fakat benim doktorum kendi kliniğinde gerçekleştiriyor.

Öncelikle tampon tarzı bir bezle burun deliklerime uyuşturucu bir ilaç koyarak beklettik. Bu kısım genzimi biraz yakmış olsa da iğne olmadığı için fazlasıyla sevindim. Burnum tamamen uyuştuktan sonra operasyona başlandı.

Benim en merak ettiğim şey acı ve ağrı hissedecek olup olmayışımdı. Tek hissettiğim şey sıcaklık hissiydi operasyon sonuna kadar biraz göz yaşlarıma engel olamamış olabilirim ama yine de dudak dolgusu ya da lazere göre daha az bir acıydı benim için.

Operasyon sonrası

Yaklaşık 10 dakika kadar sonra operasyonum bitti, işlemin uygulandığı bölgelere krem sürdük. Nazal nem isimli damlayı sabah akşam 5er damla olarak 2 hafta kadar uygulamam gerektiğini söyledi. Bir anda açılmayacağını ve burnumun içinin yavaş yavaş kabuk atarak rahatlayacağını belirtti.

Burun Eti yakma işlemi sonrası nazal nem damlası
Burun Eti yakma işlemi sonrası nazal nem damlası

İlk akşam burnuma hiç dokunamadığım için aşırı bir tıkanıklık yaşadım. Nem damlasını kullanmaya başladığım günden itibaren burnum günden güne kabuk atıp daha da rahatlamaya başladı.

Ağrısız, burun tamponu gerektirmeyen, kanamasız, yaklaşık 5 dakika süren bir işlem.

Umarım bu operasyonun kalıcılığı beni tatmin edecek kadar uzun sürer, şu an fazlasıyla rahat nefes alıyorum ve çok memnunum. İyi ki bu operasyonu geçirmişim eğer bu operasyondan korkan çekinen kim varsa korkmadan işleme girebilir.

Fiyat bilgisi için doktorum ile iletişime geçebilirsiniz.

www.berkanarik.com

Bir cevap yazın