Çift Aşamalı Temizlik Hakkında Yorumlarım

Çift Aşamalı Temizlik Hakkında Yorumlarım

Hellooo! Nasılsın?, umarım çok iyisindir. Üzgünüm ben yine biraz burayı boşladım çünkü neredeyse 2,5-3 aydır bir yandan dil okulu vizesi bir yandan çifte vatandaşlık işlemleri için hem mental hem de fiziksel olarak çok yorgun hissediyordum. Çok şükür her şey sorunsuz artık rahatım ve buradayım. Buraya yazmasam da cilt bakım rutinlerimi asla boşlamadım tabii ki. Uzun zamandır trend olan çift aşamalı temizlik uygulamasını rutinime eklemiş bulunmaktayım. Ve gelin hep birlikte hem ürünlere hem de olumlu etkilerine bir göz atalım.

Çift aşamalı temizlik cildi yağ bazlı ve su bazlı temizleyici olarak iki farklı aşamada temizlemek anlamına gelmektedir. Gün içerisinde cildimizde biriken kirlerin bazıları yağ bazlı temizleyicilerle bazıları ise su bazlı temizleyiciler ile ciltten arınabilmektedir. Ciltteki ölü deriler ve güneş kremi kalıntıları yağ bazlı temizleyiciler ile hava kirliliğinden dolayı tıkanan gözenekler ise su bazlı temizleyiciler ile temizlenebilmektedir.

Çift Aşamalı Temizlik Cildimdeki Etkileri

Normalde suya dayanıklı makyajımı silerken çift fazlı temizleyici kullanırken şimdi tüm makyajımı çift aşamalı temizlik ile tamamen temizleyebiliyorum. Cildim daha sağlıklı ve pürüzsüz görünüyor. Serum ve nemlendirici ürünler cildimde daha kolay emilim sağlıyor. Gözenek görünümüm ve haliyle de siyah noktalarım azalmış durumda. Aynı zamanda siyah noktalar için “Fiddy Metodu” yazımı okuyabilirsin.

Nasıl Yapılır?

Önce çok yoğun bir makyajınız varsa dilerseniz makyaj temizleme suyuyla silebilirsiniz. Sonrasında ise yağ bazlı temizleyiciyi elinize sıkıp tüm yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Sonra durulayın. Sıcak su ile cildinizden daha kolay arındırabilirsiniz. Sonrasında ise su bazlı temizleyici ile yüzümüzü yıkıyoruz. Ve son olarak serumlarımızı ve nemlendiricimizi uygulayarak rutinimizi sonlandırıyoruz. Ben bu uygulamayı geceleri yapıyorum çünkü genelde gün içerisinde biriken kirler için daha uygun bir rutin.

Hangi Ürünlerle Yapılır?

Kullandığım Tüm Ürünler

Bir cevap yazın