Dudak Dolgusu ve Sonrası

Dudak Dolgusu ve Sonrası

Uzun bir süredir yaptırmak istediğim dudak dolgusu işlemini sonunda kendime yeni yıl hediyesi olarak yaptırdım. Yaptırmadan önce bir çok yazı okudum araştırma yaptım ve yaptırma kararı aldım. Uygulama ve sonrasında yaşadıklarımı seninle de paylaşmak istedim.

Benim dudağımda açıkcası asimetrik bir problem ya da küçük olması gibi bir problem yoktu. Dudak dolgusu dudaklara aynı zamanda nem kazandırdığı için ve dudaklarım özellikle kış mevsiminde ekstra kuruduğu için bu uygulama bana çok cazip geldi çünkü hiçbir dudak balmı problemimi çözemedi. Aynı zamanda da görsel olarak dudak kontürünün belirgin oluşu çok hoşuma gittiği için o üst dudağa daha belirgin bir hat istedim.

Dudak dolgusunun fiyatı ne kadar?

Fiyat olarak çok fazla yerden bilgi almadım fakat kendi çevremden duyduğum kadarıyla 1000-1500 tl arası değişen bir fiyatı var diyebilirim. Benim hali hazırda bir estetik doktorum olduğu için Bursa içerisinde farklı bir doktor arayışına girmedim. Ben dudak dolgusu işlemi için 1500 TL ödedim. Doktoruma güvenim sonsuzdu ama ben yine de birçok yerde farklı markalar kullanıldığını gördüğüm için markasını da öğrendim.

Benim doktorum işleminde piyasadaki en iyi markalardan biri olan Teosyal markasını kullandı.

Uygulama Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle uyuşturucu bir kremle dudaklarımın uyuşmasını bekledik. Daha sonrasında iğne ile uygulama yapılmaya başlandı ve inanın bu kadar acıyacağını tahmin bile etmezdim. Neyse ki acı eşiğim oldukça yüksekti ve bir şekilde bu işleme dayandım. Uygulama yarım saat kadar sürdü çünkü tüm tüpü bir anda uygulamadık ben tamam diyene kadar sık sık aynada kontrol ederek ilerledik. İşlem bittikten sonra tabii ki iğneden dolayı bir ödem oluştu ama görsel olarak tam olarak istediğim gibi oldu.

Uygulamadan sonra topaklanmalar olabileceğinden dolayı bir kremle yaklaşık 10 dakika kadar masaj ile dolgu dudağa yayıldı evet bu kısmı biraz daha ağrılıydı tabi. İşlem bittikten sonra da bi 5 dakika kadar buz uyguladıktan sonra normal hayatıma geri döndüm.

Morarma olmaması için doktorum bana Arnica Krem yazdı ve sabah akşam onu kullanmamı söyledi. Çıktığım gibi kremi aldım ve o günden beri hiçbir morluk ve asimetriklik problemi yaşamadım. Topaklanma ya da farklı bir komplikasyon da yaşamadım. Her şey çok güzel ve işlemden kesinlikle çok memnunum. Eğer Bursa içindeyseniz ya da başka bir şehirden bile gelme imkanınız varsa tavsiye edebileceğim tek bir doktor var o da Berkan Arık.

Dudak dolgusunun kalıcılığı 1 yıl kadar sürebiliyor. Benim merak ettiğim bir hissizlik oluşacak mıydı ama kesinlikle söylenenlerin aksine asla öyle bir durum yok. Dudak dolgusu doğru dozda ve yöntemle uygulandığında çok güzel sonuçlar elde edilebiliyor.

Dudak dolgularının vücuda hiçbir yan etkisi yoktur ve zamanla vücuttan tamamen atılırlar.

Dudak dolgusunun içerisinde insan bedeninde doğal formda yer alan Hyaluronik Asit vardır. Bu asit cilt sağlığı, yenilenmesi ve elastikiyetinde vücut tarafından üretilir ve kullanılır. Farklı çeşit dolgular da vardır ancak en çok tercih edilen ve yaygın olarak kullanılan madde Hyaluronik Asit’tir.

Dudak Dolgusu Before – After

Dudak Dolgusu ve Sonrası
Dudak Dolgusu ve Sonrası

“Dudak Dolgusu ve Sonrası” üzerine 2 yorum.

  1. Geri bildirim: Rinoplasti Bursa Doktor Önerisi , Op. Dr. Berkan Arık - TarzFikirler

  2. Geri bildirim: BabyLips İğnesiz Dudak Dolgusu Denedim - TarzFikirler

Bir cevap yazın