Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Helloooo ☀️ ☀️ Selin’in en sevdiği havalar geldi, içimde kelebekler uçuşuyor diyebilir miyiz? Evet diyebiliriz. Seninle konuşmayı ve burada bana faydası olan ve senin de belki işine yarayabilecek şeyleri paylaşmayı fazlasıyla seviyorum. Gelelim bugünkü yazıma; ben 3-4 yıldır elma sirkesi ile haşır neşir olmuş durumdayım. Saçlarımın sürekli nasıl böyle parlak kaldığını soranlar bu yazımda buluşuyor. 😛

Elma sirkesi ile nasıl tanıştım?

Yıllar önce kuaförde arkadaşlarımın saçları açılırken yıkama setinde bir anda kuaförün yardımcısına elma sirkesi almasını söylemesini duymamla başladı her şey. Meğersem arkadaşımın saçları kopmaya başlamış ve elma sirkesi de saçlarda sıkılaşma etkisi yaratırmış bu yüzden de kopan saçlarda çok etkiliymiş.

Bu olay sonrasında ben de elma sirkesini araştırdım ve bir çok faydasının olduğunu öğrendim. Saçlarımın bakımlı, temiz ve parlak gözükmesi benim için çok önemli. Bu yüzden ben de elma sirkesini düzenli olarak saçlarımda kullanmaya karar verdim.

Elma sirkesi saçlara nasıl uygulanır?

Sirke saça ya da cilde asla saf halde kullanılmamalı. Bu tarz keskin ürünlerin uygulanmasında seyreltilerek kullanılması önerilir. Elma sirkesi olarak hazır da kullanabilirsiniz, eğer doğalını bulma imkanınız varsa ev yapımını tercih etmenizi öneririm.

Benim her zaman banyomda yarım litrelik pet şişede elma sirkem vardır bir de ekstra olarak boş bir yarım litrelik pet şişem. Ben elma sirkesini 1/5 oranında pet şişenin geri kalan kısmını ılık su ile doldurup iyice karıştırarak kullanıyorum. Normalde diğer sitelerde duştan sonra bu karışımla durulanıp çıkmanız gerektiği yazılıyor fakat kokusundan rahatsız olabilirler o yüzden ya bu şekilde evde olduğunuz bir gün uygulama yapın ya da bu uygulama sonrası şampuanınızı yapıp dışarı çıkın.

Karışımı saçıma uyguladıktan sonra en az 5 dakika kadar eğer vaktim varsa 10 dakika saçımda bekletip iyice durulayıp, şampuanlayıp çıkıyorum. Saçlarım sprey kullanmadan kolay bir şekilde taranıyor. Yumuşacık ve pasparlak oluyor. Saçlarınızda eğer kepek problemi varsa bu problemi de kökünden çözüyor. Eğer şampuan öncesi uygularsanız kötü bir koku bırakmıyor. Eğer yıpranmış saçlarınız varsa, saçı dipten uca güçlendiriyor ve besliyor.

Elma sirkesi sadece saçlarda değil sivilcelerde de fazlasıyla etkili. Yine sirkeyi seyrelterek sivilcelerinizi hızlı bir şekilde kurutmak için de kullanabilirsiniz.

Cilt Bakım Ürünlerim

“Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?” üzerine 2 yorum.

  1. Geri bildirim: Frambuazlı Saç Sirkesi & Toniği - TarzFikirler

  2. Geri bildirim: Saç Sirkesi Karşılaştırması, Procsin VS Eyüp Sabri - TarzFikirler

Bir cevap yazın