En İyi 6 Nemlendirici Önerisi

En İyi 6 Nemlendirici Önerisi

Kış aylarında cilt bakımı diğer mevsimlere göre çok daha önemli ve hassas bir konudur. Özellikle hassas bir cilt sahibiysen cildini nemsiz ve kuru bırakmak ne kadar rahatsız edicidir çok iyi biliyorsundur. Kadın erkek fark etmeden her yaşta ve her zaman cildimizin sağlıklı bir görünümde olmasını isteriz. Bunun için nemlendirici kullanmaya önem vermelisin.

Cildini sabah akşam olmak üzere günde iki defa temizlemelisin, temizleyicilerin ardından bir tonik ile cildi desteklemeli ve son olarak da cildini etkili bir şekilde nemlendirmelisin. Bu uygulamayı kış aylarında aksatmadan yapmanı önerirsiniz.

Nem açısından doyan bir cilt yüzeyinde cilt problemleri büyük ölçüde ortadan kalkar. Nem açısından doymamış bir cilt yüzeyinde çatlaklar, erken yaşlanma belirtileri gözlenebilir. Cilt ihtiyacı olan neme sahip olursa pürüzsüz ve yumuşak bir dokuya sahip olarak sağlıkla ışıldar. Bu nedenle yağlı, karma, normal ya da kuru cilt tipi fark etmeden her cilt tipinin cildini kendi cilt tipine uygun olan bir nemlendiriciyle nemlendirmen gerekir.

Kiehls Ultra Facial Cream

Kiehls Ultra Facial Nemlendirici
Kiehls Ultra Facial Cream

Benim cildim havalar soğudukça daha çok kurumaya ve pul pul dökülmeye başladı ve acilen yeni ve daha çok nem ihtiyacımı karşılayabilecek bir nemlendirici bulmam gerekiyordu. Birçok markanın nemlendiricisini denedim fakat Kiehls ile daha önce tanışmamıştım ama bu nemlendiriciyi kullandıktan sonra neden daha önce tanışmadığımı sorguladım.

Bu krem gerçekten cildimin tüm nem ihtiyacını karşılıyor ve gün boyunca cildimde asla kuruluk ve gerginlik yapmıyor. Hassasiyetime karşı olumsuz bir etki oluşturmadı. Pul pul dökülmelerimi engelledi. Çok ince ve kolay emilen bir yapısı var. Kış aylarında yoğun bir nemlendiriciye ihtiyacın varsa kesinlikle tavsiye edebileceğim bir ürün.

Belif Aqua Bomb Nemlendirici

Belif Aqua Bomb Nemlendirici
Belif Aqua Bomb Nemlendirici

Yaklaşık 1 yıl kullandığım bir nemlendiricidir kendisi. Su bazlı bir üründür ve jel kıvamındadır. Emilimi kolaydır. Temizleme jeli ile birlikte kullanıldığında daha etkili sonuç alabilirsin. Ben bu markayı çok seviyorum fakat aşırı soğuklarda benim cildime biraz yetersiz kaldığını hissettim ama yaz aylarında tekrar geri döneceğim ürünlerden birisi. Makyaj altına baz olarak rahatça kullanabilirsin. Eğer bu ürünü merak edersen sen de benim gibi Belif’in seyahat setini alarak başlayabilirsin.

Laneige Water Bank

Water Bank Nemlendirici
Laneige Water Bank Nemlendirici Krem

Bu ürün biraz fiyatlı, sık sık yenilemek yerine başka markalara da şans vermek istedim açıkcası. Ben bu markanın Sephora’dan deneme boyu seyahat setini almıştım. Maskesinden tut tonik ve nemlendiricisine kadar her şeyi vardı. Set olarak kullandığımda aşırı memnun kalmıştım. Nemlendiricisi yine Aqua Bomb gibi su bazlı. Kolay emiliyor. Kabına aşık olabilirsiniz. İsminden de anlayabileceğin üzere tam bir nem bankası. Bu markaya da şans verebilirsin. Laneige markasının diğer ürünleriyle de en kısa zamanda tanışacağım.

Clinique Anti Blemish

Anti Blemish
Clinique Anti Blemish Nemlendirici

Anti Blemish nemlendirici biraz daha şikayete yönelik bir ürün. Benim cildim kuru ve t bölgem yağlı. Gözeneklerim geniş ve siyah nokta ve sivilce sorunu yaşıyorum sık sık. Sivilcelerimin arttığı bir dönemde çok merak ettiğim bu seti aldım. Konu ne kadar bu olmasa da bu setin toniği hayatımda kullandığım en etkili toniklerden birisi. Bir denemeni öneririm. Nemlendirici cildimde bir yan etki yaratmadı. Krem yapısında fiyat performans olarak güzel ama akne problemi çok yoğun olmayanlar için tavsiye etmeyeceğim bir ürün.

Nivea Essentials Hassas Ciltler

Nivea Essentials
Nivea Essentials Hassas Ciltler

Şimdi geldim uygun fiyatlı bir nemlendiriciye. Her zaman pahalı ürünlerin daha iyi olduğu düşüncesini aklından çıkar. Tabiki uygun fiyata çok güzel nemlendiriciler de olabilir. Bu ürünü niveanın hassas cilt temizleme köpüğü ile birlikte düzenli olarak uzun bir süre kullandım. Fiyat performans açısından gerçekten çok iyi. Uygun fiyatlı nemlendirici arayanlara önerebileceğim bir ürün. Özellikle hassas bir cilt sahibiysen yanından ayırmayacağın bir krem olacaktır.

Farmasi Çay Ağacı Nemlendirici

Çay ağacı nemlendirici krem
Farmasi Çay Ağacı Nemlendirici Krem

Ben bu seti sivilce tedavisi gördüğü zaman kullanan bir arkadaşımdan duyarak aldım. Gerçekten sivilcelerine çok iyi geldiğini ve ilaç tedavisinde oluşan kuruluğu çok güzel giderdiğini söylemişti. Ben her ne kadar ilaç tedavisi görmesem de gören bir arkadaşımın yaşadığı olumlu etkileri gördükten sonra etkilenmiştim. Ben yine bu ürünü set olarak almıştım. Yine harika bir tonik var bu setin içerisinde. Çok güzel bir kokusu var. Biraz yapışkan bir his bırakıyor başta ama sonradan düzeliyor. Çay ağacı bitkisinin lekeleri de geçirmeye yardımcı olduğu söyleniyor.

Peki sen soğuk kış günlerinde cildin için neler kullanıyorsun?

“En İyi 6 Nemlendirici Önerisi” üzerine 1 yorum.

  1. Geri bildirim: Kil Maskesi Kullanmanız İçin Nedenler | TarzFikirler

Bir cevap yazın