Eskişehir’de Bir Kore Restoranı : Boyang

Eskişehir'de Bir Kore Restoranı : Boyang

Helloo! Şu an bir gece yarısı ve benim aklıma haftalar önce gittiğim ve yemeklerine aşık olduğum bir kore restoranı geldi. Asla şaka yapmıyorum yediğim tavuğun tadını hala hissedebiliyorum ve gecenin bu saatinde kendime resmen işkence çektiriyorum. Neyse, tabii ki bu kadar bayıldığım bir yeri sizinle paylaşmazsam uyuyamazmışım. Bu arada sıfır şaka şu an bu yazıyı yazmasam uyuyamazdım.

Eskişehir’in İlk Kore Restoranı

Eskişehir en sevdiğim ve sık sık ziyaret ettiğim şehirlerden biri. Yemek çeşitliliği olarak çok geniş olmasa da bu kez gittiğimde tam da bir Kore Restoranı’nın açılışına denk geldim. Eskişehir’de bir ilkmiş, tabii ki ilk deneyenlerden olma fırsatını kaçıramazdım. Bursa’da bildiğim kadarıyla altıparmak taraflarında bir Kore Restoranı var, fakat biraz merkeze uzak kaldığı için henüz gidemedim. Fakat en kısa süre de orayı da deneyimlemek istiyorum. Bu tarz Uzak Doğu restoranlarının bu tarz şehirlerde daha çok olmasını istiyorum.

Öncelikle Kore mutfağı konusundaki ilk deneyimim olacaktı. Acaba nasıl? Sevecek miyim? Çok acılı mıdır yemekler? Sorularıyla birlikte restorana gittik. Biz 3 farklı çeşit yemek ve 2 tane de bubble tea sipariş ettik.

Öncelikle şu üstte gördüğünüz iki tavuktan bahsedeceğim. Soldaki renkten de belli olduğu gibi acılı, ama öyle böyle acılı değil. Ben acıyı çok sevmiyorum buna rağmen tavuk ve tatlı acı sosun birleşimi beni kendine aşık etti. Bu tavuk bu kadar güzelse bir tavuk daha deneyelim bu kez acısız olsun dedik ve sağdaki tavuktan sipariş ettik. Bunun da sosu yanlış hatırlamıyorsam tatlı tuzlu olması gerekiyor. Bugüne kadar yediğim tavukları gerçekten unuttum. Asla aklımdan çıkmıyor diyebilirim.

Bu ikisinin dışında da Tteobokki diye bir yemek sipariş ettik sosun içerisinde hamurumsu dilimler var bu benim damak zevkime pek uymadığı için yalnızca bir tane yedim ve bıraktım. Belki siz seversiniz bilmiyorum sanırım görseli de beni biraz rahatsız etti. Begüm gayet bayılarak yedi…

Prenses içeceği diye adlandırdıkları Gonjura hao’da gayet güzeldi. Fiyatlar lezzetlere ve günümüz şartlarına göre gayet uygundu bence. Favorim tabii ki Ganjang çikin oldu. Ama her şey lezzetliydi. Eskişehir’e her gittiğimde buraya uğramadan dönemeyeceğimden artık eminim. Senin de şehrinde deneyimlediğin bir Kore Restoranı ya da gitmemi tavsiye ettiğin yerler varsa yorumlara yazabilirsin, ya da mail adresimden bana iletebilirsin. Umarım okurken keyif almışsınızdır, kendinize iyi bakın…

Boyang Instagram Adresi

Eskişehir’de Ne Yenir?

Bir cevap yazın