Fiddy Metodu Nedir? Hangi Ürünlerle Yapılır?

Fiddy Metodu Nedir? Hangi Ürünlerle Yapılır?

Hellooooooo! Ben burayı yine biraz boşlamış olabilirim evet haklısın, tamam bu kez konuyu uzatmıyorum hemen konuya geçiyorum. Uzun zamandır karşıma çıkan, popüler olmuş gözenekleri temizleyerek siyah noktalardan arındıran cilt bakım trendi olan ” Fiddy Metodu ” nu hep birlikte inceliyoruz. Ve burada kullanabileceğiniz ürünleri de sizler için derledim, keyifli okumalar şimdiden.

Fiddy Metodu Nedir?

En basit haliyle benzer maddelerin benzer maddeleri çözmesi mantığına dayanan üç aşamalı bir cilt temizleme rutinidir. Siyah nokta sıkma ya da çok fazla temizleme gibi agresif yöntemlere göre daha nazik bir şekilde temizleyen ve gözeneklerdeki kirleri yüzeye çıkaran bu yöntemi cildinizin ihtiyacına göre haftada bir kez uygulayabiliyoruz.

Fiddy Metodunda Hangi Ürünler Kullanılır?

Bu bakım rutini için yaklaşık 1 saat kadar bir süreye ihtiyacınız olacaktır. Üç farklı ürüne ihtiyacımız var; salisilik asit, kil maskesi ve temizleme yağı…

Fiddy Metodu ‘na Cilt temizliği ile başlıyoruz…

İlk olarak temizleme jeliniz ya da köpük formundaki temizleyiciniz ile cildinizden fazla kiri ve sebumu arındırın. Ben bu aşamada jel olarak “La Roche Posay Effaclar Jel” önerebilirim.

Fiddy Metodu La Roche Posay Effaclar Jel
La Roche Posay Effaclar Jel

Salisilik asit ile gözeneklerdeki kirleri yumuşatıyoruz…

Bu aşamada cildimizi güzelce temizledikten sonra salisilik asit içeren toniği pamuk yardımıyla tüm yüzümüze uyguluyoruz ve 20-25 dakika kadar bekliyoruz. Bu aşamada tonik olarak “The Purest Solutions BHA Salisilik Asit” önerebilirim.

The Purest Solutions BHA Salisilik Asit
The Purest Solutions BHA Salisilik Asit

Kil maskesi ile gözenekleri temizliyoruz…

Bu aşamada ise toniği yıkamadan üzerine kil maskemizi uyguluyoruz. 10-15 dakika kadar bekliyoruz ve sonrasında ılık su ile duruluyoruz. Kil maskesi için gözüm kapalı önerebileceğim ve memnun kalacağınız en iyi ürün “Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque”.

Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque
Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque

Temizleme yağı ile kirleri yüzeye çıkarıyoruz…

Kil maskesini temizleyip havlu kağıtla cildimizi güzelce kuruttuktan sonra yağı yüzümüze uyguluyoruz ve 15 dakika kadar bekletiyoruz. Sonra cildimize 2-3 dakika kadar nazikçe masaj yapıyoruz. Elinize pütür pütür taneler gelecek tabii doğru ürünler ve doğru şekilde uygulama yaptıysanız evet bunlar gözeneklerinizde biriken kirler. Tertemiz bebek gibi bir cilde merhaba. Ve son olarak yine temizleme jelimiz ile yüzümüzü güzelce temizliyoruz ve bu uygulamayı ihtiyaca göre haftada bir uyguluyoruz. Temizleme yağı olarak önerim “Cosmed Atopia Cleansing Oil”…

Cosmed Atopia Cleansing Oil
Cosmed Atopia Cleansing Oil

Hepsiburada Linkim

“Fiddy Metodu Nedir? Hangi Ürünlerle Yapılır?” üzerine 1 yorum.

  1. Geri bildirim: Çift Aşamalı Temizlik Hakkında Yorumlarım - TarzFikirler

Bir cevap yazın