Gölyazı’da Tekne Turu, Hayriye Teyze

Gölyazı'da Tekne Turu, Hayriye Teyze

Hellooo! Herkese keyifli pazarlar diliyorum. Bilen bilir pazar günlerine aşığım. Pazar günleri benim için “self-time, me-time” anlamına geliyor. Sabah uyanıp limonlu suyumu içtim, muhteşem bir pazar kahvaltısı yaptım, vitaminlerimi aldım, cilt bakımımı yaptım. Şimdi kahvemi aldım ve bloğumun karşısına geçtim. Geçtiğimiz hafta şehirdışından kuzenim geldi. Onunla birlikte kız kıza Gölyazı ‘da harika ve dolu dolu bir gün geçirdik. Eğer Bursa’dan sıkıldım, yapılacak hiçbir şey yok diyorsan bu yazım tam sana göre.

Leylek Köy Göl Evi

Biraz geç uyandığımız için kahvaltı olayını evde yapmak durumunda kaldık. Kahvaltı yaptık, hazırlandık ve evden çıkmadan ilk durağımız olacak olan Leylek Köy Göl Evi‘ne rezervasyonumuzu yaptırdık. Mekan hakkında daha önceden de bir yazı paylaşmıştım. Çok sevdiğimiz için o taraflara yolumuz düştüğünde mutlaka uğruyoruz. Biz biraz geciktiğimiz için yiyecek olarak hiçbir şey kalmamıştı ve mutfak servisi kapanmıştı. Fakat yine de bizi kırmadılar bizim için irmik helvası yaptırdılar. Bu sebeple bizden tekrar tam not aldılar. Güler yüzlü işletmesi ve doğası ile yine harikaydı.

Gölyazı

Göl evinden sonra rotamız Gölyazı oldu. Bir Bursalı olarak ilk kez Gölyazı’ya gidiyor oluşumun biraz utancını yaşıyorum. Hep merak ediyordum fakat ilk kez gitme fırsatı buldum, sevgili kuzenim güzel bir şeye vesile oldu. Burada arabamızı teknelerin olduğu alanda köprünün altına bıraktık. Hiçbir ücret ödemedik. Biraz etrafı dolaştıktan sonra herkesin tekne turu yaptığını görüp bizim ne eksiğimiz var dedikten sonra hemen teknelerin yanına gittik. Kız kıza olduğumuz için bize Hayriye Teyze’yi yönlendirdiler. Hemen diğer kıyıdan hızlıca yanımıza gelip bizi aldı ve yaklaşık yarım saat kadar bizi gezdirdi. Manzaralar ve ortam muhteşemdi fakat tekneler aşırı derecede ses çıkarıyor. Bu detayı bilerek binmenizi tavsiye ederim. Tekne turu için 100 TL ödedik, bence gayet uygundu günümüz koşullarına göre.

Gölyazı

Güzel geçen bir tekne turundan sonra acıktığımızı hissettik ve etraftan gelen gözleme kokularına karşı koyamadık. Bölge halkının her yerde tezgah açtığını göreceksiniz. Biz de onlara katkısı olması adına çok tatlı teyzelerin elinden harika gözlemeler yedik. Dört kişi yedik içtik ve yalnızca 100 TL ödedik. Ve gerçekten lezzetleri de muhteşemdi. Biz harika bir gün geçirdik, umarım sana da bir faydam dokunmuş olur.

Leylek Köy Göl Evi Youtube

Bir cevap yazın