Göz Altı Torbalarını 2 Dakikada Geçiren Krem

Göz Altı Torbalarını 2 Dakikada Geçiren Krem

Helloo… Ben son yazımı eklediğim günden beri evdeyim. Birçoğunuz gibi ben de karantina sürecimi kendimi mutlu edecek şeyler yaparak değerlendiriyorum. Tabii ki beni en mutlu eden şeylerden biri cilt bakımı yapmak bir diğeri ise bakım ürünleri alışverişi yapmak. Bu alışverişimde cilt ve göz altı torbalarım için ürünler seçtim.

Ben geçen hafta ameliyat sürecimden sonra aldığım nemlendiriciyi değiştirme kararı aldım. Eğer okumadıysanız bu yazımdaki Kiehls markasının Ultra Facial SPF30 kremini almıştım. Fakat cildimde minik minik sivilcelere sebep oldu. Belki de farklı bir ürün sebep olmuştur bilmiyorum fakat sonuç olarak ürün değişikliğine ihtiyaç duydum. Ondan önce kullandığım SPF koruması olmayan Ultra Facial kremde bu tip bir problemle karşılaşmamıştım.

Birçok bloggerda karşıma çıkan Shiseido Waso serisinin ürünlerini denemeyi çok uzun zamandır istiyordum. Karşıma benim çok seveceğim ve aradığım bir ürün bir blogger sayesinde karşıma çıktı; renkli nemlendirici. Ben fondöten ve BB krem tarzı ürünleri sevmiyorum o yüzden daha önceleri de Sephora’dan aldığım ve severek kullandığım;  DR.JART+CICAPAIR RENK DÜZENLEYİCİ KREM vardı. Hala geri dönüp kullanabileceğim bir ürün fakat bu kez farklı bir markaya şans vermek istedim.

Shiseido Waso Color-smart Day Moisturizer Oil-free SPF 30

Göz Altı Torbalarını 2 Dakikada Geçiren Krem

Öncelikle benim karşıma bu ürünün sarı olanı çıkmıştı fakat makyajtrendi.com danışmanlarıyla konuştuktan sonra cildim yağlı olduğu için yeşil olanını almamı önerdiler. Bu siteden güvenerek alışveriş yaptım çünkü 7/24 danışmanlar ile iletişim kurulabiliyor. Şu an için sitede çok güzel indirimler var 100 tl üzeri Shiseido alışverişlerinizde 3 farklı deneme boy ürün ya da kampanya seçebiliyorsunuz.

Yağlı ciltlere özel matlaştırıcı bu nemlendirici, cilt tonunu eşitlemek için uygulandıktan sonra rengini değiştirir. Mat bitişli eşit bir cilt tonu ve fondötene sağlam bir baz. 

İçerik

İçerisinde Malta eriği bulunuyor. Malta Eriği yaprağı; antioksidan bir etkiye sahip olup sebum fazlasını azaltmasıyla bilinir. Malta eriği geleneksel ve oldukça yaygın büyüyen bir bitki olup, Japonya’da yüzyıllardır kullanılmaktadır.

Kimler Kullanabilir?

Nem, güneş korumasına ve aydınlatıcıya ihtiyacı olan yağlı ve karma ciltler için bir ürün.

Nasıl Kullanılır?

Sabah cilt bakımı rutininizin son adımı olarak uygulayın. İki inci tanesi büyüklüğünde damlayı parmak uçlarınıza alın ve nazikçe cildinize sürün.

Shiseido Essential Energy Eye Definer

Göz Altı Torbalarını 2 Dakikada Geçiren Krem
Shiseido Essential Energy Eye Definer – Göz Altı Torbaları ve Morluklar İçin

Son günlerde çok fazla bilgisayar kullanmaktan dolayı göz altı torbalarımın belirginleşmeye başladığını ve aydınlık bir görüntü olmadığını farkettim. Bunun üzerine hemen bir göz çevresi kremi araştırmasına girdim. Nemlendiriciyi almışken bu üründe de Shiseido kullanmak istedim. Benim göz çevresi kreminden beklentim concealer sürmüş gibi aydınlık parlak bir görüntü vermesi, nemli bir his bırakması ve göz altı torbalarımı bir nebze de olsa gizlemesiydi.

Endişelerimi ve isteklerimi danışmanlara ilettim bir Waso serisinden ürün, bir de Essential Energy serisinden ürün önerdiler. Arasında fazlaca bir fiyat farkı vardı fakat bilgisayar başında çok fazla zaman geçirenler için özellikle bu ürünü önerdiklerini söylediler. Ben de daha fazla düşünmeden bu ürünü sipariş ettim.

Bakalım göz altı torbaları ve morlukları için neler vaat ediyormuş…

Dijital ekranın (bilgisayar-cep telefonu) zararlı etkileriyle savaşan ve enerji dolu görünen gözler için koyu halkaları, şişlikleri ve ince çizgileri gözle görülür şekilde azaltan, 24 saat nemlendirici etkili göz çevresi kremidir.

Ürünün etken maddeleri Ashitaba, Kızılcık Tohumu Yağı ve Ahududu ekstresidir. Ashibata bitkisi, ‘rejeneratif güçler’ diye isimlendirilir. Yani vitamin dolu bir bitkidir. Vitamin dolu bu bitkinin, sinyalleri rahatça göndermek için ve sinir hücrelerinin enerji verimliliğini arttırmak için mitokondriyi hasara karşı koruduğu bilinmektedir.

Kızılcık Tohumu Yağı ve Ahududu ekstresi ise göz çevresi cildine enerji vererek gözlerin daha canlı ve parlak gözükmesini sağlar. 

Cildin, bakım ürünlerine duyarlılığını arttırmaya yardımcı olan ReNeura Technology ™’si ile üretilmiştir. Bu teknoloji cildin sinir sistemini uyararak duyuları harekete geçirir ve ürünün cilde daha iyi, daha etkili şekilde nüfuz etmesine imkan verir.

Ürünün aplikatör ucu göz çevresi bölgesine masaj yaparak koyu halkaları, ince çizgileri, şişlikleri ve donukluğu gözle görünür bir şekilde azaltmaya yardımcı olur. Böylece gözler daha büyük, daha canlı görünür.

20 yaş ve üstü herkesin kullanımı için idealdir.

Nasıl kullanılır?

Ben siparişim geldiği gibi kullanmaya başladım ve iki ürün de şimdilik benden tam puan aldı. Shiseido serisinin diğer ürünlerini de kullandıkça sizlerle paylaşıyor olacağım…

TRENDYOL LİNKİ

Bir yanıt yazın