30 Nisan Güneş Tutulmasının Burçlara Etkisi

30 Nisan Güneş Tutulmasının Burçlara Etkisi

30 Nisan 2022 saat 22.27’de Venüs yönetimindeki Boğa (10°27’) burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. 2022 yılının tüm tutulmaları Boğa-Akrep aksında gerçekleşecek. Yeni Ay sırasında Güneş ve Ay aynı yörünge üzerinde dizildiğinde Dünya’dan Güneş tutulmasını gözlemleriz. Bu tutulma Türkiye’den gözlemlenemeyecek.

Astrolojide tutulmalar kadersel dönüşümlere işaret eder. Her tutulma hayatlarımıza tetik etkisi yapar. Bu tutulmadan özellikle Boğa, Akrep, Kova ve Aslan burçları yoğunlukta etkilenirken; bu burçların 10° yakınlarında kişisel gezegenleri(Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn) bulunanlar da hayatlarında büyük dönüşümler yaşayacaklar. Bu dönüşümler somut anlamda gözle görülür olacak.

Yeniden yapılanma ve başlangıç enerjisi taşıyan tutulma dönemini iyi değerlendirebilirsek olumlu sonuçlar sağlarız. Taze ve güçlü enerji ile geleceği şekillendirebiliriz. Özellikle beden, refah, konfor, güzellik, estetik, bakım, cilt, beslenme, kadınlık, finans, para konularında bu dönemi güzel değerlendirebiliriz. Boğa burcu; Doğa Ana’nın, Venüs, Afrodit’in güzelliğini bize yansıtacak; şüphesiz bu dönemde dişil enerjimizi kolaylıkla artırabiliriz. Doğayla bir olup, huzura uyumlanabiliriz. Öz değer kavramı vurgulanacak. Sahip olma dürtümüz artıyor. Toprak ile ilgili konular gündemde olacak. Somut değerler ile ilgili farkındalıklar yaşayanların sayısı artacak. Aniden zengin olanlara şahit olabiliriz. Alma-verme dengesini kurmak kazancı artıracaktır. Daha gerçekçi, inatçı, temkinli bir enerjideyiz. Hedeflere odaklanırsak somut, kalıcı bir güvenilir alan yaratabiliriz.

30 Nisan Güneş Tutulması Burçlar Üzerindeki Etkisi

Güneş tutulması döneminde boğaz bölgesi, gırtlak, dil, ses telleri, ağız bölgesi, dişler, boyun, çene daha hassas olur, korunması gerekir. Bu organlara zorunlu olmadıkça cerrahi işlem yapılması önerilmez. Ses kısılmaları, boğaz ağrıları olabilir. Bedensel olarak hareket ve reaksiyonlar bu günlerde yavaş olabilir. Kaza ve yaralanmalara karşı dikkatli olunmalı; kanamalar zor duracaktır. Boğaz çakrası destekleyici olarak nane çayı tüketebiliriz; aynı zamanda mavi rengi bu dönemde hayatımızda artırabiliriz. Şarkı söylemek, düşüncelerimizi sesli bir biçimde dile getirmek bu dönemde rahatlatıcı olacaktır. Toprakta daha fazla vakit geçirmeye özen gösterelim. Bitkilerimizle ilgilenmek, bu dönemde onlara iyi gelecektir. Bu günlerde kesinlikle iştah artacak, endişelenmeye gerek yok. Yoga, nefes egzersizleri gibi kalıcı meditatif hobiler edinebiliriz.

30 Nisan Güneş Tutulmasının Burçlara Etkisi

Güneş tutulmasının burçlar üzerindeki etkisini ve yazının devamını okumak için bu linke tıklayın.

Astrolog Şeyma Titrek Instagram

Bir cevap yazın