Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Maskesi

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Maskesi

Ciltte ve saçta çok amaçlı olarak kullanılabilen Hindistan cevizi yağı hoş kokusu ve yoğun nemlendirme özelliği ile harika bir doğal maskedir…Bu yağ bol miktarda antioksidan içerdiği için cildi yeniler ve saçları güçlendirir.

Marketlerden veya aktarlardan ve internet üzerinden temin edebileceğiniz soğuk sıkma bu yağ kremsi bir yapıdadır ve tek başına cilde ve saça sürülebilir. Oda sıcaklığında katı formda olacaktır ancak bir miktar avucunuza aldığınızda hızla eridiğini göreceksiniz.

Peki saçlarımıza faydaları nelerdir?

Bu yağ Laurik asit içerir bu yüzden saç köklerini koruyarak saçın güçlenmesini sağlar. Yüksek oranda nem sağlar bu yüzden saç uçlarındaki  kırıklara karşı koruyucu bir tabaka görevi görür. Saç diplerine masaj yaparak uygulandığında, saç derisini nemlendirir, kan dolaşımını arttırır.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Maskesi

Saç maskesi nasıl yapılır?

Saçınıza yetecek kadar hindistan cevizi yağını, diplerden başlayarak saç uçlarınıza kadar masaj yaparak uygulayın.

Ben maskeyi saçlarımda 2 saat kadar beklettim. Çok kuru ve yıpranmış saçlar için siz bekleme süresini uzatabilirsiniz, gece boyu maskeyi saçınızda tutmak çok daha etkili olabilir.(Bunu kesinlikle denemelisiniz.) Hindistan cevizi yağı kolay emilen bir yağ olduğu için gece boyu saçınızda kalmasında sakınca yoktur. Saçlarınızı toplayıp, saçınıza duş bonesi takıp gece boyu saçınızın bakımını sağlayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Nereden Temin Edilir?

Bir cevap yazın