Yeni Nesil Cilt Bakımı: Hydrafacial

Yeni Nesil Cilt Bakımı: Hydrafacial

Uzun zamandır merak ettiğim fakat hiç bilmediğim için uçuk fiyatlar vermek istemediğimden gidemediğim bir uygulama. Ne olduğu hakkında hiçbir fikir sahibi değildim, bir sayfada sevgililer gününe özel indirimi gördüm ve kaçırmak istemedim. Sizin için Hydrafacial hakkında araştırmalar yaptım ve birebir denedim.

Hydrafacial Cilt Bakımı

Nedir bu hydrafacial?

Bilmeyenler için HydraFacial, gözeneklerinizi temizleyen tıbbi bir cilt yenileme uygulamasıdır, ayrıca cildinizi nemlendirir. Ülke çapında lisanslı tıbbi profesyonel tesislerde veya sertifikalı bir HydraFacial estetisyenin bulunduğu yerde sunulmaktadır. Dört aşamalı tedavi, cildi kalem benzeri bir cihaz olan HydraPeel Tip ile gözeneklere verilen serumlarla temizlemeyi, eksfoliye etmeyi, ekstrakte etmeyi ve nemlendirmeyi içerir.

Serumlar yaşlanma karşıtı ve antioksidan özelliklere sahiptir ve hastaların özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kişiye özel olarak uygulanıyor.

İşlem sırasında neler uygulanır?

HydraFacial tedavisi, ölü cilt hücrelerini ve fazla sebumu deriden çıkararak temizleme ile başlar. Daha sonra, gözenekleri tıkayan herhangi bir kir ve yağı parçalamak için cilde salisilik ve glikolik asitlerin bir karışımı uygulanır. Daha sonra, HydraPeel Tip esas olarak siyah nokta, kir, yağ ve safsızlıkları vakumlamak için kullanılırken, cilde nemlendirici, dolgunlaştırıcı ve besleyici serumlar aynı anda uygulanır.

Bu uygulamanın cildinize faydaları neler?

HyraFacial tedavisi cildinizi tonlarca açabilir. Birçok faydası var; parlak, dolgun ve berrak bir cilt görünümü sağlar. Ayrıca, yaşlanma belirtilerini de giderebilir. Tedavi ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır, sıkılığı artırır, tonu, dokuyu ve kahverengi lekeleri giderir, aynı zamanda genişlemiş gözenekleri sıkılaştırır.

https://www.youtube.com/watch?v=1R_vGUt3u3A
Hydrafacial Cilt Bakımı

Bu tedavinin yan etkileri var mı?

HydraFacial’ın bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden biri, minimal yan etkilerin olmasıdır. Tedaviden sonra biraz kızarıklık oluşuyor ama hemen normale dönüyor. Tedaviden sonra cildinizin dinlenmesine izin vermelisiniz ve günün geri kalanında yüzün tüm serumların faydalarını emmesini sağlamalısınız. Ertesi gün makyaj yapabilir ve günlük rutinlerinize devam edebilirsiniz.

Kimler Hydrafacial yaptırabilir?

Herkes! HydraFacial’ın popüler olmasının en önemli sebeplerinden biri, tedavinin neredeyse her yaş ve cilt tipine uygun olmasıdır. Birçok cilt tipine faydalı olmasına rağmen, hamileler, güneş yanığı veya rosacea olanlar hamile hastalar bu tedaviden kaçınmalıdır.

Ben Hydrafacial hakkında ne düşünüyorum?

Hydrafacial uygulamasından çok memnun kaldım diyemiyorum çünkü ilk kez yaptırdım ama estetisyen maskelerimi ve serumlarımı cilt tipime göre uyguladığını söyledir. 10’ar dakikadan 2 farklı led maske uyguladı. Benim cildim kuru olduğu için bir tanesi kuru ciltler içindi diğeri de kollajen led maskesiydi. Led maske gündemde olan bir cilt bakım türüymüş ben bundan yeni haberdar oldum ve aslında çok ilgimi çekmedi ve bir daha kullanacağımı da sanmıyorum. Bakım içerisinde lifting uygulaması, frekans uygulaması ve genel anlamda sıkılaştırmaya ve kırışıklık azaltmaya yönelik bir uygulama.

Bir yanıt yazın