İpek Kirpik Mi? Lifting Mi?

İpek Kirpik Mi? Lifting Mi?

Bugün bir çok kadının yapmadan önce tedirgin olduğu, hatta bir çok insandan olumsuz şeyler duyup yaptırmaktan korkup işleme gitmediği iki şeyden bahsedeceğim. Biri ipek kirpik diğeri de kirpik liftingi. Bu işlemleri merak eden ve yaptırmak isteyenler için sizlere ikisi ile ilgili en çok merak edilen soruları cevaplayacağım. Ben de birçok kadın gibi her gün kirpikleri uzatmak için rimel kullanmaktan sıkılıp bu işlemlerin ikisini de sırasıyla denedim.

İpek Kirpik Macerası

Aslında ilk yaptırdığım işlem lifting işlemiydi ama ipek kirpikten sonra farklı bir güzellik merkezinde işlem yaptırdığım için önce facia ile sonlanan ipek kirpikten bahsedeceğim.

Öncelikle gitmeden ben de çok fazla araştırdım ve öyle gittim bakım yaptırırsam bir sıkıntı çıkmayacağını söylediler. Ben de yaptırmak için gittim ve oturduğum şehirde bu işi en iyi yapan yerde, en iyi kişi tarafından yaptırdım bu detay önemli çünkü bu tarz hassas işlemlerde ben de herkes gibi hijyene ve kaliteye çok önem veriyorum. Birinci eksisi işlemin 3 saat oluşuydu. Çalışanlar için bu 3 saat çok değerli ve uzun bir süre.

İpek kirpik işleminde kirpik yoğunluk seçeneğini kendiniz seçiyorsunuz, ben doğal istemiştim. Evet işlem bitti ve çıktığımda gerçekten çok doğal ve uzun kıvrık kirpiklerim vardı.

https://www.youtube.com/watch?v=dwR9aZ-6wa0
İpek kirpik nasıl takılır?

Kirpikleri Döker Mi?

Evet ne yazık ki ilk başlarda takılan kirpiklerin döküldüğüne kendimi inandırmıştım fakat gerçekten kendi kirpiklerimi de döktü. Görsel anlamda harika hissettiriyor ama sağlık açısından olumsuz bir uygulama. Ne olursa olsun kirpiklerinizin diplerine japon yapıştırıcısına benzer bir yapıştırıcı ile sizin kirpiklerinizin dışında yapay kirpikler yapıştırılıyor.

İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılıyor?

İpek kirpik yaptırdıktan sonra size gittiğiniz güzellik merkezinden bir fırça veriyorlar bununla her sabah ve akşam kirpiklerinizi taramanız isteniyor. Ve asla kendinizin çıkarmamanızı söylüyorlar. Yağlı makyaj temizleyicilerinden uzak durmak gerektiğini ve rimel kullanmamanızı söylüyorlar. Ben her gün taramama ve dediklerini uygulamama ragmen 1 haftada kirpiklerim birbirine karıştı ve rahatsız edici bir görüntüsü oldu

Nasıl Çıkartılır?

ipek kirpik nasıl çıkartılır?

Ben ipek kirpiklerimi evde çift fazla makyaj temizleyicisi ile ovalayarak çıkarttım. Tavsiye ediyor muyum kesinlikle etmiyorum ama ne olacak diye düşünerek çıkartmıştım. Normalde yapıştırıcının çözücü bir maddesi ile kirpikler yine uzun bir işlemle çıkartılıyor. Ben kirpiklerin karışıklığından rahatsız olup o an çıkartmıştım. Haliyle gözlerime ve kirpiklerime fazlasıyla zarar verdim. Gözlerim bir gün boyunca arı sokmuşcasına şiş bir durumdaydı.

İpek Kirpik Sonrası Kirpiklerimi Nasıl Kurtardım?

Öncelikle kirpiklerim koptuktan sonra uzun bir süre tatlı badem yağı kullandım.

Lifting öncesi ve sonrası
Lifting öncesi ve sonrası

Kopan kirpik uçlarımı badem yağı ile onardım fakat kirpiklerimin kısa ve rimelle bile kıvrılmayan görüntüsünden rahatsız olmaya başladım. Ve tekrar lifting yaptırma kararı aldım. Daha önceden de yaptırmıştım fakat işlem sırasında yapılan siyah boya o gün aktığı için bu işlemin etkisiz olduğunu düşünerek bir daha yaptırmam diyordum.

Kirpiklerim koptuktan sonra bu kez işlemi kirpiklerime bakım amaçlı yaptırdım. Farklı bir güzellik merkezinde ve daha uzman bir kişi tarafından yaptırdım. İşlemde kullanılan malzemenin kalitesi çok önemli ve bu işlemde kullanılan keratin kirpiklerimi çok kısa bir sürede eski haline geri döndürdü.

Lifting Kirpikleri Döküyor Mu?

Hayır tam aksine kirpiklerinizi besliyor. Düzenli aralıklarla lifting yaptırdığınızda kirpiklerinizin uzadığına şahit olacaksınız. Hem de ipek kirpiğe göre maliyet olarak daha düşük.

Lifting Üzerine Rimel Kullanabilir Miyim?

Evet kullanabilirsin bana işlemi yapan bayan hiçbir zararının olmayacağını hatta daha güzel bir görüntü elde edilebileceğini söyledi. İpek kirpiğin aksine çift fazlı makyaj temizleyiciler de kullanabilirsiniz. İsteğe göre bu işlemde siyah boya da kullanabiliyorlar.

Kalıcılığı Ne Kadar?

Ben yaklaşık 2 ay kadar sorunsuz bir şekilde kullandım. Hem de kirpiklerim eski sağlığına kavuştu. Ve istediğim kıvrıma ulaşabildim. Pahalı rimellerle her gün kirpiklerinizi yormak yerine size lifting işlemini önerebilirim. Fakat hijyenik ve kaliteli bir güzellik merkezinde yaptıracaksanız.

Siz de bu yazımın altına ipek kirpik ya da liftingden gördüğünüz olumlu ya da olumsuz etkileri bizimle paylaşabilirsiniz…

“İpek Kirpik Mi? Lifting Mi?” üzerine 8 yorum.

  1. ‍♀️İpek kirpik yaptırdım çok kez ve artık bitane bile kirpinin yık ‍♀️Zaten yoktu şimdi hiç yok kel resmen ne yapabilirim

    1. Merhabalar, kirpiklerinin gürleşip daha sağlıklı uzaması için kesinlikle tatlı badem yağı kullanmanı öneriyorum. Aynı problemi yaşadım neredeyse tüm kirpiklerim döküldü ve tatlı badem yağıyla şimdi eskisinden daha gür kirpiklerim var. Umarım en kısa sürede kirpiklerin eski sağlığına kavuşur 🙂

      1. Kullanıyorum devamlı badem yağını hint yağıyla birlikte ama yine hiç yok gibi ama devam edeceğim kullanmaya yılmak yok çok teşekkür ederim ☺️

  2. Merhabalar bende ipek kirpik mağdurlarindanim. Çok meşhur bilindik bı merkez de yaptırdım . Dedikleri şey asla dökülmez bakımlara geldiğiniz taktirde. Neyse ben duş alırken havuz gözlüğü taramaydi vs hepsini yaptım harfiyen. Ama sonu hüsran. Takıldıktan 3 gün sonra baktım düştü kendin kirpigimle beraber. Haftası dolmadan başka bı merkez de çıkarttırdim ama inanın kirpiklerim mahvoldu çoğu gitti azı kaldı çok komik oldu sayılacak kadar az aralıkları o kadar acikki resmen kirpiklerim mahvoldu. Gür ve sıkı kirpiklerim mahvoldu. Tatlı badem yağı sürmeye başladım. Yaptırmak isteyenlere tavsiyemdir asla yaptırmayın mahveder siniz güzelim kirpiklerinizi….

  3. Lifting yaptırdıktan sonra rimel sürmekte sakınca olur mu? Sürdük diyelim çıkarmak için makyaj temizleme suyu vs. ile çıkarırken kirpiklerin lifting yapılmış görüntüsü bozulur mu ???

Bir cevap yazın