Jel Protez Tırnak mı? Akrilik Protez Tırnak mı?

Jel Protez Tırnak mı? Akrilik Protez Tırnak mı?

Jel ve akrilik protez tırnak arasındaki farkın ne olduğunu merak ediyorsan, yalnız değilsin. Güzellikle ilgilenen hemen hemen herkes arasında ortak bir sorudur. Akrilik sıvı ve tozdur, jel ise jeldir. Peki bu tam olarak bunlar ne anlama geliyor? Ürünün yapıldığı şeyden daha fazlası var mı?

Daha önce bir jel protez tırnak yaptırdıysan, jel ojenin normal oje ile çok benzer olduğunu bilirsin. Aynı şekilde uygulanır, en göze çarpan fark UV ışığı kullanılarak kurutulmasıdır. Jeller daha sert, gözenekli olmayan bir yüzeye sahiptir, bu yüzden lekelenme olasılıkları daha azdır. Birisi onları çıkartmadığı sürece onları çıkaramazsın. Normal ojenin aksine, jel oje çok fazla sertleşir ve silinme veya solma olasılığı daha düşüktür. Ancak, çıkarılması çok daha zordur.

Akrilik mi? Jel tırnak mı?
Jel Tırnak mı? Akrilik Tırnak mı?

Akrilik tırnaklar genellikle jel protez tırnaklardan daha kalıcıdır.

Akrilik tırnakları çıkarmak daha kolaydır, ancak uygulama söz konusu olduğunda çok daha karmaşıktır. Akrilik tırnaklar temel olarak doğal tırnaklarınızın üzerine yerleştirilen bir sıvı ve toz karışımı kullanılarak yapışan yapay tırnak uzantılarıdır. Akrilik tırnaklar, birleştirildiğinde daha uzun veya daha fazla oluşturmak için plastik bir tırnak ucunun üzerine serilen sert bir maddeye kaynaşan sıvı monomer ve toz polimerden yapılmıştır. Genel olarak, jel tırnaklardan daha uzun ömürlü ve biraz daha ucuz oldukları söylenir.

Hiçbir tırnak yöntemi diğerinden daha güvenli değildir. Tırnak teknisyenleri bildiklerini bize aşılıyorlar, bu yüzden daha organik ve daha güvenli olduğuna yemin edecektirler. Yapılacak en iyi şey, önce ne tür bir manikür istediğinize karar vermektir, daha sonra içinde uzmanlaşmış bir salon seçin. 

Tırnak yaptıracağınız yerin hijyenik olması çok çok önemlidir. Öncelikle buna dikkat ederek salon seçmeniz gerekiyor. Ama bana kalırsa akrilik ya da jel tırnaktan öte kalıcı oje bu işlemlere göre daha sağlıklı geliyor. Fakat tırnaklarınızda uzun süre oje kaldığında havasızlık nedeniyle tırnaklarınız sararmaya başlayacaktır. O yüzden sana tavsiyem aralıklarla tırnaklarına bir süre oje sürmeyip dinlendirmen. Düzenli olarak manikür yaptırarak güzel ve sağlıklı ellere kavuşabilirsin.

Protez tırnak tırnaklara zarar veriyor…

Bu tarz akrilik ya da jel protez tırnakların uzun vadeli kullanacaklara daha çok tavsiye ediyorum, neden dersen bir ay kadar akrilik tırnak kullandım ve bir ay sonunda çıkarttırdığımda tırnaklarım çok fazla inceldi ve iyileşmesi, uzaması 1 senemi aldı. Tırnaklarınız çıkartma işleminden sonra kağıttan farksız oluyor ve nereye dokunsanız kırılıyor. Eğer bu tarz olaylarla karşılaşmak istiyorsan bu iki işlemi de kesinlikle onaylamıyorum.

Bir cevap yazın