Karacabey Longoz Ormanları

Karacabey Longoz Ormanları

Helloo! Bugün muhteşem bir yere gittim ve burayı sana anlatmazsam ölürmüşüm… 26 yıldır Bursa’da yaşıyor olup Karacabey Longoz Ormanları diye bir yere hiç gitmemiş oluşum bugün beni derinden yaraladı. Çocukluğumun bir döneminde sık sık Karacabey’e gitmiş olmama rağmen hem de! Bana ve sana da yazıklar olsun çünkü sen de gitmedin biliyorum.

Karacabey Longoz Ormanları

Öncelikle günü bilinçli olarak hafta içi seçmedik tamamen spontane gelişti ve şanlıymışız ki hafta sonları aşırı kalabalık oluyormuş. Burada sana sübliminal mesaj var “hafta sonu gitmemeye çalış…”. Bursa merkezden 1 saat kadar süren yolculuğumuz sonrası Karacabey Longoz Ormanları’na vardık. Yeniköy Boğaz’ı bilenler ya da orada yazlıkları olan Bursalıların bildiğini düşünüyorum.

Karacabey Longoz Ormanları

Giriş Ücretsiz!

Etrafta doğal yaşamına bırakılmış bir çok hayvan var ve onlarla iç içe olmak gerçekten bize safarideymiş hissi yaşattı. İçerisinde Afrika evleri, kuş gözlem evi, yürüyüş parkuru ve sandal turu yapılabilecek bir alan var. Burada birden çok film çekildiği için artık eski doğasını koruyamadığını keşfedilmeden önce daha da güzel bir yer olmadığı söylendi.

Karacabey Longoz Ormanları

Recep İvedik 6 filmi Karacabey Longoz Ormanları’nda Afrika evleri dediğim alanda çekilmiş. Dizi setinden sonra ortam o şekilde bırakılmıştır. Dileyenler bu evlerde kamp yapabiliyorlarmış.

Karacabey Longoz Ormanları

Hafta içi çok fazla insan olmadığı için sandal turunun başında kimse yoktu biz de telefonla iletişime geçerek ona ulaştık ve bizim için geldi. Kafede ve sandal turunda bizimle ilgilen kişiler gerçekten çok kibar ve misafirperverlerdi. Sandal turunda hava kararmaya başladığı ve serinlediği için kısa turu tercih ettik ve bu tur icin 50 TL ödedik.

Karacabey Longoz Ormanları

En güzel dönemin nilüferler açtıktan sonra ve 15 Mayıs-15 Haziran arası olduğunu söyledi. Daha sonrasında da burası tamamen kuru bir alana dönüşüyormuş. Biz nilüferler açtığında da o muhteşem manzarayı kaçırmamak için tekrar gideceğiz.

Ormandan çıktıktan sonra herkes kurt gibi acıktığı için civara en yakın olan yerlere bakıp Yeniköy Boğaz’da Mex Burger’e gitmeye karar verdik. Burada da herkes çok kibar ve misafirperverdi. Yemekleri de gayet güzel ve lezzetliydi.

Eğer bu taraflara yolun düşerse burayı ziyaret etmeden geri dönmemeni tavsiye ederim. Ben harika bir gün geçirdim, umarım sen de yazımı okurken keyif almışsındır.

https://www.youtube.com/watch?v=dEUThx5kfvg
Karacabey Longoz Ormanları

Bir cevap yazın