Kil Maskesi Kullanman İçin Nedenler

Kil Maskesi Kullanman İçin Nedenler

Cildimiz tüm gün dışarıda isteyerek ya da istemeyerek kirli havaya maruz kalıyor. Cildimize temas eden kirli hava tüm gözeneklerimize doluyor bu da hiç istenmeyen bir durumdur. Cilt bu durumdan dolayı sürekli temizlenmeye ihtiyaç duyar. Haftada 1-2 kez kullanacağın kil maskesi tam da burada devreye giriyor.

Günlük yaşantımızda ne kadar yüzümüzü suyla yıkamanın, yüz yıkama jelleri ya da köpükleriyle temizlemenin yeterli olduğunu düşünseniz de haftada haftada 1 kez ya da 2 kez kil maskesi ile derinlemesiye temizlemek gerekir. Özellikle yağlı ve karma ciltlerin kil maskesine ihtiyacı vardır.

Kil maskeleri yoğun bir temizleyicidir. Yağlı ciltlerin daha çok sağladığı sebumu dengelemek için bir temizleyiciye ihtiyacı vardır. Sebum emen maskeler ile sebum ve nem dengesini sağlayabilir ve cildinizdeki yağı dengeleyebilirsiniz. Ancak düzenli kullandığınızda cildinizde bu maskelerin etkisini görebileceksinizdir.

Nemlendirmeye yarıyor…

Benim cildim soğuk havalarda pul pul dökülüyor. Nemlendirici kullanmaya ve cildimi temiz tutmaya çok özen gösteriyorum. Havaların git gide soğumaya başladığı dönemlerde kullanmaya başladığım Sephora Ultra Facial krem ne kadar cildime yeterli olsa da, haftada 1-2 kez kil maskesi kullandığımda cildimin daha iyi nem depoladığını hissediyorum.

Kiehls Ultra Facial Nemlendirici
Kiehls Ultra Facial Cream

Kiehls Rare Earth Deep Pore Kil Maskesi

Ben kil maskesi olarak Kiehls markasının “Rare Earth Deep Pore” maskesini kullanıyorum. Haftada iki kez cildime çok ince bir taba halinde sürerek yaklaşık 7-8 dakika kadar cildimde bekletip yıkayıp sonrasında da cildimi nemlendiriyorum. Çok az bir miktarda kullanıyor olmanın yeterli oluşu çok hoşuma gitti açıkcası evet fiyat olarak biraz yüksek olabilir fakat çok uzun süre sizi idare edeceğinden eminim.

Kiehls Kil Maskesi
Kiehls Rare Earth Deep Pore

Ayrıca gözenekleri küçültüyor ve siyah noktaları da temizliyor. Ve cildimin aydınlandığını hissediyorum. Kuruyan cildimi fondötenle kapatmak yerine bazı sabahlar bu kil maskesini kullanıp güzelce nemlendirip işime gidiyorum. Hem aydınlık bir görüntü sağlıyor hem de ciltteki eşitsizliği düzenli kullanımda düzeltiyor.

Kil maskesi cildinizde kuruduğu gibi cildinizi de sıkılaştırmış oluyor. Yaşlanma belirtilerini ve kırışıklığı azaltıyor. Daha genç bir görünüm sağlıyor. Unutmayın ne kadar pahalı, kaliteli makyaj ürünleri kullansanız da cildiniz güzel olmadığı sürece o makyaj cildinizde asla istediğiniz gibi görünmeyecektir. Önce cildinizi güzelleştirmekten başlayın!

Sen kil maskesi olarak hangi markayı kullanıyorsun?

Bir yanıt yazın