Kış Kaçamağı : Karinna Çobankaya Orman Köşkleri

Karinna Çobankaya Orman Köşkleri

Kış mevsimi geldiğinde yapılacaklar listesi yaz mevsimindeki kadar uzun olmayabiliyor. Bu kısıtlı planlar içerisinde genellikle kayak yapmak, evde sinema izlemek, romantik bir yürüyüş ya da kış mevsiminin getirdiği doğal güzellikleri gidip yerinde izlemek gibi aktiviteler yer alıyor. Orman Köşkleri bu seçeneklerden biri…

Bizim tercihimiz Bursa Uludağ’da doğa ile iç içe ailemizle birlikte hem karın tadını çıkarmak hem de ahşap evlerin içerisinde sıcak bir kış haftasonu geçirmekten yanaydı. Biz hafatasonu planımızı Bursa Uludağ Çobankaya’da bulunan Karinna Hotel’e ait Ahşap Orman Köşklerinden yana kullandık.

Nasıl Gidilir?

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Uludağa ulaşımlarda taksi tercihimiz oldu. Hem kar üzerinde araba kullanmanın zorluğu hem araç donanımları nedeni ile şahi araçla çıkmak çok mantıkı gelmiyor.

Teleferik için; herkesin uludağa çıkma zamanı denebilecek hafta sonları için uzak durmanızı tavsiye edebiliriz. Çünkü inanılmayacak düzeyde bir sıra söz konusu. Örneğin bir pazar günü teleferik ile daha çıkmayı denerseniz ki özellikle sömestr döneminde, tahminen 1,5 saat gibi bir süre biniş için bekleyebilirsiniz ki bu iyi ihtimal…

En mantıklısı taksi gibi duruyor çünkü hem araçları donanım olarak kış şartlarına uygun hem de tecrübelerinden dolayı 45 dk gibi bir sürede sizleri gideceğiniz yere ulaştırabiliyorlar.

Önemli bir detay!

Öncelikle Ahşap Orman Köşkleri dendiğinde taksici ilkinde sizi sormadan Sarıalan orman köşklerine götürebilir. Çünkü 2 farklı lokasyonda Orman köşkleri mevcut. Bu sebeple mutlaka rezervasyonunuzu nereden yaptıysanız oranın bilgisini taksici ile paylaşın. Aksi halde taksici sizi bırakıp gittiğinde resepsiyonda “size ait bir rezervasyon yok!” şoku yaşayabilirsiniz.

Orman Köşkleri’ne Giriş

Taksi Şöförüne Çobankaya orman köşkleri dediğinizde sizi kapısında bırakacaktır. Resepsiyon hemen girişte check-in için tüm kimlikleri isteyecek o sebeple yanınıza kimliklerinizi almayı unutmayın. Sonrasında size odanıza kadar refakat edecekler.

Ahşap Orman Köşkleri Nasıl?

Biz 6 kişi (2 çocuk) gittiğimizde bize 2 katlı C tipi olan evlerden verdiler. 4 yetişkin için ideal. Evler elektrikli ısıtıcılarla ısınıyor ve oldukça sıcak herkesin beklentisi olan şömineye gelince

Evde şömine maalesef yok…

Balkon bölümünde bacalı bir barbekü alanı mevcut. Sıcak su ve wi-fi mevcut biz gittiğimizde wi-fi için arızalı dendi ama geçici bir durum olduğu söylendi.

Orman Köşkleri için Kişisel Görüşüm…

Fiyat/Kalite olarak çok yeterli bulamadım maalesef. Ama kışın oteller bölgesindeki yoğunluktan biraz daha sakin bir yere kaçmak için değerlendirilebilecek güzel bir aktivite. Komple Ahşaptan yapılmış evler güzel bir ambiyans yaratıyor.

+ Orman Köşkleri Artıları

– Güzel bir doğa ambiyansı var hafta sonu birkaç günlük tatil için ideal.

– Evler çok iç içe olmadığından komşularınız gürültü yapsa dahi çok duyulmuyor. Ev yalıtımları yeterli.

– Ulaşımı kolay.

– Balkon ve barbekü bölümü mangal için güzel tasarlanmış.

– Orman Köşkleri Eksileri

– Barbekü yapılacak alanda eğer baca problemli ise ateş yakacağınız alana kar dolmuş oluyor ve ateş yakamıyorsunuz.

– Klozet kısmında bacaklarınız kapıya çarpıyor. Çok dar tasarlanmış.

– Hijyen konusunda çok yeterli bulamadım.

Özetle…

Ulaşım

Değerlendirme: 4 / 5.

Konaklama

Değerlendirme: 3.5 / 5.

Hijyen

Değerlendirme: 2.5 / 5.

Fiyat

Değerlendirme: 2 / 5.

Bir cevap yazın