Malta’da Hafta Sonu Kaçamağı, Hilton Malta

<strong>Malta’da Hafta Sonu Kaçamağı, Hilton Malta</strong>

Malta’da ilk hafta sonum gelmiş bulunmakta. Ben bu yazıyı cumartesi gecesi yazmaya başladım. Neden hafta sonu otele geldik? Birincisi evdeki oda arkadaşım Hilton’un üyesi olduğu için dünya üzerindeki tüm hiltonlarda %50 indirimi var. Biz de bunu neden hafta sonu değerlendirmeyelim ki dedik. Ayrıca evimiz bir tık zor ısınıyor, banyo çok kullanışlı değil. Işık yetersiz ve çekmem gereken işbirliği videoları vardı…

Evden 2 buçuk gibi çıktık ve otelin yolunu tuttuk. Otel okulumuzun hemen alt sokağında olduğu için bize yürüme mesafesiydi yaklaşık 15 dakika kadar yürüdük ve otele vardı. Gelmeden önce internetten biraz otel diyaloglarına göz attık ahahah. Hello, good afternoon, we have a reservation diyerek giriş yaptık… Ödememizi yaptık yarı yarıya ödeyeceğimiz için can we pay fifty fifty dedik o da güldü ve okay dedi bir şekilde hallettik wifi şifremizi aldık ve odamıza çıktı. Odaya bayıldık manzarası yat limanına bakıyordu. Gayet sıcaktı ikimiz için de dev 2 çift kişilik yatak vardı. Garip gelen şey banyolarda normal musluğun yanından ayrı bir musluğun su içmek için kullanıyor olması oldu. Odada dinlenip bikinilerimizi giyip bir şeyler yemeye indik.

Bizim konaklamamız oda kahvaltıydı, biz ekstra olarak otelin restaurantına gidip yemek yedik. 2 farklı pizza ve patates kızartması istedik. Pizzalar o kadar büyüktü ki bitiremedik ve paketlemelerini istedik fakat bizi yanlış anladılar ya da burada öyle bir sistem yok çünkü direkt elimize paket verdiler ve pizzalarımızı kendimiz paketledik. Ödemeyi istedik ve 34,5 euro gibi bir şey tuttu yine %50 indirimden yararlanacaktık fakat burada resepsiyona derdimizi anlatana kadar biraz kıvrandık… Sonra 100 euro depozito çektiler, muhtemelen ödemeyi girişte yaptığımız için… Harcamadığımız kadarını çıkışta kartıma iade edecekler.

Yemekten sonra da kapalı havuza gittik burayı da bulana kadar fazlasıyla yorulduk çünkü otel çok büyük ve tek seferde bir yeri bulmak imkansız diyebilirim. Havuz kısmında may we have a two towel for pool diyerek iki tane havlu aldık. Havuz çok kalabalık ve havasızdı ama sıcak olduğu için aşırı güzel geldi ve rahatlattı. Önümüze gelen herkesle olabildiğince iletişim kurmaya çalışarak kendimizi zorluyoruz. Havuz sonrası odaya çıktık duş aldık birer kahve içtik ve hazırlanıp biraz dolaşmaya çıktık. Buranın yakınlarında Paceville denen bir mekan var gece kulüplerinin bir arada toplandığı oradan geçerek Fusuon Bubble Tea’ye gittik bugün farklı bir şey denemek istediğim için görevliye sizin favoriniz hangisi dedim o da bana sütlü mü sütsüz mü diye sordu merak ettiğim için sütlü istedim ve number five dedi okay dedim bardak boyumu seçtim ve ödememi yaptım bir bubble tea 5 euroydu. Tadınızı fazlasıyla sevdik!

Sonra otele döndük hava biraz soğuktu açıkcası ve gece pek bir şey yapasımız gelmiyor açıkcası ben videolarımı editliyorum ve blog yazıyorum, arkadaşım da ders çalışıyor…

Dün gece cilt bakımı yapıp işbirliklerimi çekip uyudum. Aralıksız uyumuşum harika hissediyorum. 7:30 gibi hazırlanıp hemen kahvaltıya indik gerçekten zengin bir kahvaltı yapmayı özlemişim. Kahvaltıdan sonra da tekrar bikinilerimizi giyip havuza indik son kez değerlendirebilmek için. Bugün sauna ve buhar odadasını da kullandık gerçekten kemiklerimiz ısındı ahahaha. Biraz havuz kısmında vakit geçirdikten sonra odaya çıkıp duş alıp çıkış saatine kadar yatışa geçtik.

Harika bir hafta sonu geçirdik. Otele bayıldık. Anlaşmak çok zor değil zorlandığımız kısımlarda translate kullanarak iletişim kurduk.

Bir cevap yazın