Microblading mi? Pudralama Tekniği Kaş mı?

Microblading mi? Pudralama Tekniği Kaş mı?

Microblading Nedir?

Güzelliğine önem gösteren her kadın için yüzdeki en çok dikkat çeken noktaların başında kaş gelir. Microblading, cilde yarı kalıcı pigment eklemek için birkaç küçük iğneden oluşan küçük bir el aletinin kullanıldığı bir dövme tekniğidir.

Microblading; seyrek ve biçimsiz kaşların dolgun görünmesi için kaş kılları arasının boya ile doldurulmasıyla yapılan kaş kontürü işlemidir. Dövme tekniğine benzer bir iğneleme yöntemi kullanılarak yapılan uygulama, kaşlar üzerine uygulanmaktadır. Kaşlarınızın olması gereken formu altın orana uygun şekilde ortaya çıkarılarak boyama işlemi gerçekleştirilmektedir.

Microblading işleminde kullanılan boya derinin 1-2 kat altına işlendiği için kullanılan malzemelerin steril olması oldukça önemlidir. Bu nedenle kullanılan malzemelerin özellikle iğnelerin tek seferlik olmasına dikkat edilmelidir.

Microblading Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Microblading Kaş Uygulaması

Microblading uygulaması ile kaşlar yeniden tasarlanır, yapılandırılır ve gerçek kaş görüntüsü elde edilir. Microblading uygulamasında ilk adım kaş dizaynıdır. Kişinin yüz ölçüsüne göre istenilen şekil ölçeklendirilir ve kaşın üzerine bir kalemle çizim yapılır. Kaş tasarlandıktan sonra kişinin onaylaması durumunda işlemin rahat ve acısız geçmesi için kaşa anestezik bir krem uygulanır. Bir süre bekletildikten sonra microblading uygulamasına başlanır. Kaşa kalıcı makyaj boyası kullanılarak kıl görünümünde üç boyutlu mikro kesiler atılır. Daha sonra kaş bölgesindeki kalıcı makyaj boyası silinir ve yeni kaşlar ortaya çıkar. 

Microblading Kaş Kontürü Sonrası Yapılması Gerekenler

İşlemin gerçekleştirilmesinden sonra bakımların düzenli olarak devam ettirilmesi en önemli detaylardan biridir. Başarılı şekilde sonuçların ortaya çıkmasında temel olarak bakım kriterlerinin karşılanıyor olması gerekmektedir. İşlemin tamamlanmasından sonraki süreçte uzmanın size önereceği şekilde hareket etmeniz gerekir. Cilt tipinize uygun olarak önerilecek olan nemlendirici yöntemlerini yerine getirmeniz ve söylenen süre boyunca su, kozmetik ürünler, güneş ışığı, deniz, havuz, sauna, solaryum gibi olumsuz etki yaratabilecek durumlardan kaçınmalısınız.

MİCROBLADİNG KAŞ KONTÜRÜ FİYATLARI

Microblading fiyatı, işlemle alakalı olarak en çok sorulan soruların başında gelir. Fiyatların değişkenlik göstermesinde etkili farklı faktörler bulunur. Kullanılan malzeme, işçilik ve kalite detayları gibi önemli değişkenler fiyat skalasına doğrudan etki eder. 1000-1500 TL gibi ortalama bir fiyat verilebileceği gibi bu fiyatların altında yada üstünde fiyatlar almak mümkün.

Ancak uygulama fiyatı ne kadar düşerse bilin ki kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi de kadar düşecektir. Ekonomik olmak adına tercih edilen ucuz ürünler, yüzünüzde geri dönüşü olmayan etkiler bırakabilir.

Microblading Uygulamasının Kaşa Zararları Var Mı?

Uygulama aşamasında kullanılan malzemelerin kaliteli olmasıyla beraber aynı zamanda uzman tarafından gerçekleştirilmesi soruna yol açmaz. Kaşların doğal yapısına çok fazla müdahale edilmeden yapılan işlemler her zaman daha iyi sonuçlar vermektedir. Microblading kaş işlemi zararsız olarak tanımlanmakla beraber aynı zamanda pratik yöntemlerden biridir. Her gün kaşlara uygulanan ve temizlenmek zorunda olan kozmetik ürünlerinin yol açacağı zararların önüne geçen bir uygulamadır.

Microblading Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?
Microblading Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Kaş Pudralama Tekniği Nedir?

Kıl tekniğinin yanı sıra son zamanlarda doğallığından dolayı çok fazla tercih edilen bir diğer teknik ise pudralama tekniğidir.

Pudralama tekniği daha çok kaş farı ya da kaş kalemi gibi flu ama dolgun görüntü sevenler için idealdir.

Pudralama tekniği aynı zamanda kıl tekniği ile beraber de uygulanabilmektedir. Bölgesel kıl eksikliği görülen yerlerde, daha dolgun bir görünüm kazandırmak için pudralama tekniği ile destek verilebilir. Doğallıktan uzaklaşmadan yoğun bir görünüm sevenler için idealdir.

Kaş Pudralama Nasıl Uygulanır?

Pudralama Kaş Uygulaması

Kaş Pudralama Uygulaması Kimlere Yapılır?

Kaşları seyrek olan, kaşlarını sürekli doldurma ihtiyacı duyan ama aynı zamanda doğal bir görünüm elde etmek isteyen kişiler için çok uygundur.

Kaş Pudralama Sonrası Bakım

Kaş pudralama yönteminin uzun ömürlü olabilmesi için sürekli olarak alkol ve sigara kullanımı, gün içerisinde çok fazla güneşe maruz kalma gibi durumlar kaş pudralama yöntemini olumsuz yönte etkilemektedir.

Microblading mi? Pudralama Tekniği mi?

Kaşlar ifademizin kalbidir. Sustuğumuz zaman bile kaşlarımız, ruh halimizi mimikler ile yansıtır. Yani üzerinde işlemler yaptırırken iyice düşünmek gerekiyor. Sizi sürekli aynı ifadeye mahkum bırakabiliyor. Ya da size bambaşka bir hava katabiliyor. Öncelikle uzmanların çıkardığı işlere baktığımızda bunun bir sanat olduğunu düşünmezsek olmaz. Tek tek, ince ince kıl çizmek kolay gözükse de yapılan hatalara baktığımızda belli bir kesimin bu işi yapmak için kırk fırın ekmek yemesi gerek… Microblading diye gidip pudralama diye dönenler var. İşte sizleri bu iki uygulama ile ilgili bilgilendireceğim.

Microblading Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?
Microblading Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Doğallığı sevenler ve Microblading
Kaş üzerinde yapılan uygulamalar cilde göre uzman önerisiyle de ilerliyor. Araştırmalara göre uzmanlarca cildi kuru ya da normal olan kişilerde microblading uygulamasının daha kalıcı olduğu biliniyor. Cildin epidermis katmanında kuru cilt boyayı daha iyi muhafaza ediyor. Doğru teknik ve baskıyla çalışıldığında kıl atışlarında dağılma olmuyor. Ayrıca kaşta yer yer dökülmeler var ise tercih yine microblading işleminden yana. Bu işlem lokal uygulamalarda doğal olmasından dolayı farkedilmeyecek derecede bütünlüğü oluşturulabiliyor. Uzmanlar için microblading uygulamasının yeri bu anlamda çok ayrı. Kadın erkek farketmeksizin kıl tekniği çalışabiliyorlar. Üstelik lokal çalışmalarla da  daha çok müşteriye hitap ediyor. Fakat yağlı ve karma cilde sahip olanlar bu konuda kuru ciltler kadar  şanslı değiller. Sebebi ise çok net. Nasıl ki makyajı yağlı ve karma ciltlere sabitlemek zor işe bu işlemi de sabitlemek zor. Cildimizin salgıladığı bu durum epidermise kadar gelerek boya ile etkileşime geçer ve boyanın ciltten atılmasını hızlandırır. Microblading  kalıcı makyaja göre daha üst tabakada çalışıldığı için kalıcılığı pudralamaya göre daha azdır. Cildi yağlı ve karma olan kişilere önerilen uygulama PUDRALAMA.

Makyaj sevenler  ve Pudralama tekniği 

Pudralama tekniği  ise makyaj görüntüsüne daha yakın. Tozlama , Pudralama gölgeleme gibi yan isimlere sahip. Önceden yapılmış ve kaş soldurma gibi işlemlerle zaman kaybetmeden renk bozukluğu ya da düzeltilebilir şekilde olan kaşlar için iyi bir kamufle yöntemi. Rutinde kalemle boyayan kişiler net ifadeyi seviyorsa kesinlikle pudralamayı denemeliler. Bütün bu işlemlerin aslında uzman ellerden yapıldığında güzel. Dövme dönemini silip atan daha havalı ve iddialı kaşlar. Her ne kadar doğallıktan yana olsakta kimisine pudralama çok yakışıyor. Kalın ve gür kaşlar moda olsa da aslında ifadeyi temsil eden şeylerin modası olmamalı. Herkes kendine yakışanı yaptırmalı, uzmanların tavsiyelerini de muhakkak dinlemeli. Daha derine ve daha fazla pigment yüklemesiyle pudralama tekniği tüm cilt tiplerinde uygulanabilir.

Özetle uzmanlar tarafından önerilen;

Uzmanların önerisi size ne yakışacağının yanı sıra hangi uygulamayı uzun vadede ve sağlıklı formda taşıyacağınızdan yana olacaktır. Kuru ve normal ciltlere microblading uygulaması, yağlı ve karma ciltlere ise pudralama öneriliyor. Bu durumda yine en şanslı grup normal ciltler.  İkilemde kalmadan  tercihlerini hızlıca yapabilirler.

Ayrıca ipek kirpik mi?, lifting mi diye düşünüyorsan bu linkten deneyimlerime ulaşabilirsin.

Bir cevap yazın