Mor Şampuan Mucizesi

Mor Şampuan Mucizesi

Biz kadınlar için saç çok önemli bir detaydır. O gün saçlarımız kötüyse günümüzün berbat geçmesine bile neden olabilir. Özellikle kadınların güzelliğini en iyi bakımlı saçlar ortaya çıkarır. Yıllarca kadınlar bakımlı ve ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olmak için pek çok yol denemiş ve kimyasal bakım ürünlerinden bitkisel yağlara kadar pek çok bakım kürü istenilen sonucu vermemiştir. Ancak son günlerde mor şampuan adından söz ettirmeye başladı.

Sarı saçın zamanla turunculaşması

Nitekim özellikle kadınlar hayatlarının bir döneminde mutlaka saç boyaları ile tanıştı ve istedikleri renkte saçlara sahip oldu. Ancak her kadın saçını ne kadar boyatır ise boyatsın istediği renge sahip olamıyor ya da oluyor fakat kalıcılığı çok kısa sürüyor. Küllü kumral, platin ve koyu sarı renkler kadınlar tarafından sık tercih ediliyor. Ancak açık renk boyalar zamanlar saçlar üzerinde istenmeyen yansımalar ve ton aralıkları yoğun renkler oluşturuyor.

Saçın turunculaşması
Zamanla Saçların turunculaşması kaçınılmazdır

Bu da saç bütünlüğü anlamında kötü bir görüntüye neden oluyor. Böyle bir durumda sık sık saçı aynı renge boyatmak tarih oldu, çünkü silver şampuan açık renk saçlardaki renk doygunluğunu oluşturmak için artık hayatımıza girdi. Birçok kişi silver şampuan ve mor şampuanın farklı şeyler olduğunu düşünse de ikisi de aynı şey aslında. Mor turuncunun karşıtı olduğu için ve amaç saçlardaki turunculuğu yok etmek olduğundan genelde paketlemeler mor kullanılıyor o yüzden birçok kişi mor kutuların mor şampuan geri kalanların silver şampuan olduğunu sanıyor.

Mor şampuan saçları kurutur mu?

Çok uzun yıllardır sarı saç kullanıyorum. Tabiki kuaförler her işlem sonunda bizlere ürün satmaya çalışıyor. En son saçlarımı açtırdığımda en büyük korkum olan soruyu kuaförüme yönelttim “yine turunculaşmayacak değil mi?” o da bana hafta da bir silver şampuan kullanırsam turunculaşmayacağını söyledi. Ben daha ilk mor şampuanın çıktığı dönemlerde kullanıp asla memnun kalmamıştım. Bunun nedeni de saçlarımı aşırı derecede kurutuyor oluşu ve uzun zamanımı alıyor olmasıydı.

Mor Şampuan nasıl kullanılmalı?

Öneri : Selective Color Block Shampoo

Kuaförüm bu markanın farklı olduğunu ve normal şampuan yerine de kullanabileceğimi söyledi. Kurutma yapmayacağını söyledi ben de güvenerek bu ürünü aldım. Yaklaşık 80 TL gibi bir ücreti var. Ben haftada bir kez maksimum 5 dakika saçlarımda bekletiyorum. Hem saçlarımı kurutmuyor hem de uzun zamanımı almıyor. Selective markası silver şampuan konusunda benim için ilk sırayı aldı. Saçlarımı silver şampuanla yıkadığımda ilk boyandığı gün gibi parlıyor.

Selective Color Block Şampuan Serisi
Selective Color Block Şampuan Serisi

Özetlersek

Çok uzun süre bekletmemenizde fayda var, lakin saçlarınız gerçekten de adı gibi mora dönüşebilir. Her şeyin olduğu gibi mor şampuanın da fazlası zarar.

Bir yanıt yazın