Netflix: Karantina Dizi ve Film Önerileri

Netflix: Film Önerisi

Karantina günleri devam ediyor. İnsanlar kendilerine ev içerisinde vakit geçirecek yöntemler arıyor. Bunlardan biri de tabiki film ve dizi izlemek. Ben normal zamanlarda işten eve döndüğümde çok yorgun olduğum için çok fazla dizi ve film izleyemiyordum fakat sosyal izolasyon sürecine geçtiğimiz günden itibaren Netflix üzerinden izlediğim ve sizlere önereceğim birkaç dizi ve film var.

Netflix Favori Dizim: ELITE

Netflix: Karantina Dizi ve Film Önerileri
Elite

Bu süreçte en sevdiğim dizilerden biri olan Elite’in 3.sezonunu izlemeye fırsat buldum. Favori oyuncum tabiki Valerio!😍 Bu sezon da diğerleri gibi çok heyecanlıydı. Bu dizinin çok fazla şişirildiği söyleniyor fakat ben bu düşünceye katılmıyorum. İlk günden beri favori dizim.

Konusu:Elitlerin çocuklarını gönderdiği Las Encinas, İspanya’nın en iyi ve en seçkin okuludur. Okullarının bir depremde yıkılmasının ve yerel meclisin öğrencileri bölgedeki diğer okullara dağıtmasının ardından, işçi sınıfından üç çocuk da Las Encinas’a kabul edilir. İlk başta çok şanslı olduklarını düşünseler de aslında durum tam tersidir. Her şeye sahip olanlar ile kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlar arasındaki çatışmanın bir cinayetle sonuçlanmasının ardından olaylar peşi sıra gelişir. Peki işlenen suçun arkasında kim vardır?

Eğlenceli, hareketli, bol entrikalı, bol heyecanlı dizileri seven izleyiciler için Elite biçilmiş kaftan! Özellikle genç izleyiciler için bölümler düşündüklerinden çabuk bitebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=0GzqnOEVpuo

TOY BOY

Netflix: Karantina Dizi ve Film Önerileri
Toy Boy

Yine çok büyük bir merakla izlemeye başladığım ve iki gün içerisinde bitirdiğim çerez dizilerden. Size tavsiyem siz benim gibi yapmayın sonra hemen bittiği için üzülürsünüz.

Netflix’te yayınlanan en iyi suç ve gerilim türü dizilerden biri olan Toy Boy hem oyunculuk performansları hem de dikkat çeken senaryosu ile son günlerde bir hayli izleniyor. 13 bölümlük ilk sezonuyla binlerce hayran kitlesi edinen dizi, genç bir dansçının hak arayışı üzerine kurgulanmış bir hikayeyi anlatıyor.

VIS A VIS

Netflix : Vis a vis
Vis a Vis

Orange Is The New Black severlerin yine severek izleyebileceği bir dizi. Daha önceden izlemediğime pişman olmuş durumdayım. Ama hiçbir şey için geç değilmiş eğer hala izlemediysen mutlaka başlamalısın.

İspanyolların La Casa De Papel dizisinden sonra piyasaya çıkardığı en muhteşem yapımlardan biri olan Vis A Vis 4. sezonuyla birlikte artık Netflix üzerinden yayınlanmaktadır. Önceki sezonlarını da Netflix te bulabileceğiniz dizi izleyicilerine aksiyon ve dramayı sonuna kadar yaşatıyor. Son günlerde hakkında sıkça söz ettiren Vis A Vis; Alba Flores, Maggie Civantos, Berta Vazquez ve Najwa Nimri gibi İspanyol dizileri sayesinde tanınmış kişileri kadrosunda barındırıyor. Konusu, standart bir hapishane dizisine benzese de ustaca yazılmış senaryo ve sağlam oyunculuklarla bugüne kadar izlediğiniz tüm hapishane dizilerinden farklı olduğunu göreceksiniz.

UNORTHODOX

Netflix : Unorthodox
Unorthodox

Çok fazla sezonları olan ve daha önceden başlamadığım dizilere başlamayı sevmiyorum. Daha çok kısa dizi arayışındayım ve bir influencer önerisiyle başladığım 4 bölümlük çerez dizilerden biri. Karantina günlerinde izleyebileceğiniz kaliteli dizilerden birisi.

Netflix’in 2020 yılına damga vuran yeni dizilerinden biri olan Unorthodox eşsiz senaryosu ve etkileyici kurgusu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Dini ve kültürel baskılar içerisinde adeta eriyen bir hayatı konu edinen dizi de genç bir kızın çırpınışlarını izliyoruz. 

Netflix Film Önerisi: PLATFORM

Netflix: Karantina Dizi ve Film Önerileri
The Platform

Geçtiğimiz günlerde Netflix in tüm dünyada yayına açmasıyla birlikte popülerliği bir anda katlanarak artan, günün koşulları nedeniyle de epey ilgi gören bir film İspanya yapımı The Platform ya da orijinal ismiyle El hoyo.

Film, dikey bir şekilde tasarlanan bir hapishaneyi konu alıyor. Yüzlerce kattan oluşan bu hapishanedeki hücrelerin her birinde ise 2 kişi bulunuyor. Ortalarında koca bir delik olan bu odalardan her gün düzenli olarak üzerinde leziz yiyecek ve içeçeceklerin olduğu bir platform geçiyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta şu; Yemeklerin olduğu platform, en yukarıdan en aşağıya iniyor. E bu da en yukarıdakilerin ziyafet çekmesine, en aşağıdakilerin ise açlık ile mücadele etmesine yol açıyor. İşte film bize, bu durumu, bu sistemin içine yeni düşen bir adamın gözünden gösteriyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=2HP2VyKaViM

Bir cevap yazın