Netflix Türkiye Temmuz Ayı Favorilerim

Netflix Türkiye Temmuz Ayı Favorilerim

Helloo! Umarım bu yazıyı okurken çok iyisindir eğer değilsen de şu an tüm pozitif enerjimi seninle paylaşıyorum. Bu ay bayramı tatilini fırsat bilip uzun bir zaman dilimimi Netflix ‘e ayırdım. Ve senin için Temmuz ayı favorilerimi paylaşacağım. Umarım okurken keyif alırsın, şimdiden iyi seyirler.

Kuş Uçuşu

Netflix Kuş Uçuşu
Kuş Uçuşu Dizi

Bir günde bitirebileceğiniz 8 bölümlük çerez dizi diyebileceğimiz dizilerden biri. Şahsen ben bir günde bitirdim çünkü hep bir sonraki bölümde ne olacağını hızlıca öğrenmek istedim. Başrollerinde Birce Akalay, Miray Daner, İbrahim Çelikkol ve Defne Kayalar gibi harika isimler var. Dizi tam bir kuşak çatışmasını anlatıyor.

Dizi çok basit bir konuya sahipmiş gibi görünse de izledikten sonra çok derin anlamlar ifade ettiğinin farkına varıyorsunuz. Farklı kuşaklardan gelen iki kadın karakterin ( Lale ve Aslı ) mücadelesini ve kendine has kişiliklerini anlatıyor.

Yıllarca çalışarak bu mertebeye gelen Lale ile kısa yoldan zirveye çıkmaya çalışan Aslı’nın çatışmasını anlatan dizi, aslında yeni gelen Z kuşağı ile epey fazla şeyin artık değişmesi gerektiğini gösteriyor.

Henüz 2.sezon açıklaması yok, ama umarım en kısa sürede 2.sezon gelir.

Mezarlık Netflix

Netflix Mezarlık
Mezarlık Dizi

Mezarlığa dizi demek yerine film serisi de diyebiliriz, çünkü bölümleri oldukça uzun. Her bölümünde ayrı bir film izliyormuş gibi düşünebilirsiniz. Başrollerinde Birce Akalay ve Olgun Toker oynuyor. Birce Akalay’ın oyunculuğuna yine Kuş Uçuşu’ndaki gibi tek kelime ile “bayıldım”. Netflix de uzun zamandır izlediğim en iyi Türk dizilerinden birisi diyebilirim.

Kadın cinayetlerine odaklanan bir ekibi yöneten Komiser Önem (Birce Akalay) ‘in karşısındaki en büyük zorluk elindeki vakalar değil, bu cinayetlere ön yargıyla yaklaşan erkeklerdir. 

Henüz yeni sezon hakkında bir bilgi yok fakat kısa sürede Netflix de en sevilen diziler arasında girdiğinden dolayı yeni sezonda da devam edeceği düşünülüyor.

Aşkın Kıyameti Netflix

Netflix Aşkın Kıyameti
Aşkın Kıyameti Film

Araya bir de duygusal bir romantik film eklemezsem olmazdı. Aşkın Kıyameti, kendini bulma yolculuğuna çıkan bir çifte odaklanıyor. Genç bir adam olan Fırat, reklam şirketinin batmasıyla borç içinde kalır. Bu sırada bir yoga etkinliğine katılan Fırat, burada şarkıcı bir kadına gönlünü kaptırır. Birlikte, kim olduklarını keşfedecekleri bir yolculuğa çıkan çift, kendilerini bilinmezliklerin içerisinde bulur.

Bir cevap yazın