Parlak ve Pürüzsüz Cilt Bakım Rutini

Parlak ve Pürüzsüz Cilt Bakım Rutini

Helloo! Herkes gibi sen de parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için paralar saçıyor, uzun uğraşlar veriyorsan hoş geldin doğru yerdesin. Çok sevdiğim iki markadan oluşan hem de gayet uygun fiyata oluşturduğum bu cilt bakım rutinini düzenli olarak uyguladığımda çok güzel sonuçlar elde ettim. Aşağıda seninle hem ürünleri sıralayıp onlardan bahsedeceğim hem de altlarına linklerini bırakacağım. Umarım okurken keyif alırsın kendine ve cildine iyi bak…

Garnier Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Ben genelde duştan sonra cilt bakımı yapmayı tercih ediyorum. Çünkü sıcak su gözenekleri çok güzel açıyor ve daha sonrasında yapılan maske ve diğer ürünler daha iyi etki ediyor. Kil maskesinden önce hafif bir ıslatmak gerekiyor cildimizde burada yüzümü su kullanmak yerine micellar su kullanmayı tercih ediyorum. Hassas bir cildim olduğu için de Garnier Micellar kullanıyorum. Makyaj yapmayı sevmiyorum fakat gün sonunda dışarıdan geldiğimde bile tonik yerine bu su ile cildimi temizliyorum.

Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque

Kiehl’s markasının birden çok ürününü deneyimledim ve uzun yıllardır çok sevdiğim güzel bir marka. Gözenek ve siyah nokta problemi yaşıyorum ve bu yüzden haftada bir kil maskesi kullanmam gerekiyor. Bu maske hem gözeneklerimi sıkılaştırıyor hem de bu sayede siyah nokta oluşumunu engellemiş oluyor. Gözenekler sıkılaştıkça ciltte daha pürüzsüz bir görüntü elde ediliyor. Ben yüzümde kuruluk hissene kadar cildimde bekletip yıkıyorum. Ekstra hassas bir cildim olmasına rağmen şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash

Yağlı bir cildim olduğu için jel formda temizleyicileri daha çok tercih ediyorum. Az bi miktar tüm yüzünüze yeterli oluyor ve yıkadıktan sonra kuruluk hissi, pul pul bir görüntü bırakmıyor. Aksine yumuşacık bir his kalıyor. Kokusu çok çok güzel. Anında tazelenmiş ve canlanmış bir görüntü veriyor.

Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum 

Cilt bakımım rutinimin olmazsa olmazlarından C vitamini serumu. Benim cildimde küçüklüğümden kalma güneş lekeleri ve bu sebepten kaynaklanan renk eşitsizlikleri vardı. Hiç geçmeyeceğini düşünüyordum fakat C vitamini serum kullanmaya başladıktan sonra fikrim tamamen değişti. Ama bir gün kullan bırak bir hafta sonra kullan değil düzenli olarak her akşam yatmadan kullanmanız gerekiyor. C vitamini serumu pürüzsüz ve parlak bir cilt isteyenlerin mutlaka dolabında olması gereken bir ürün.

Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado

Cildinizin parlak ve pürüzsüz olması ne kadar önemliyse göz çevrenizin de öyle olması çok önemlidir. Bu ürün dünyanın en bereketli göz kremi diyebilirim. Ufacık bir noktası bile tek gözünüz için yeterli olacaktır. O yüzden fiyatı size çok gelmesin. Üründen bol bol sürerseniz aynaya baktığınızda göz çevrenizde minik yağ bezelerine rastlayabilirsiniz. Bu ürünü sabah ve akşam mercimek tanesi kadar parmaklarınızda ısıtarak tampon hareketlerle göz çevrenize uygulayabilirsiniz.

Kiehl’s Ultra Facial Cream

Cilt bakım rutinimin son halkası tabii ki nemlendirici. Kuru ve hassas cildim için yoğun bir nemlendiriciye ihtiyacım oluyor. Aynı zamanda da havaların çok sıcak olmasından dolayı da yüzümde ağırlık yapmaması gerekiyor. Kiehl’s Ultra Facial bu isteklerimi tam olarak karşılayan bir nemlendirici krem. Yumuşak, sağlıklı, parlak ve pürüzsüz bir cilt için 24 saat süren bir nem desteği sağlıyor. Tüm cilt tipleri için uygun.

Trendyol Linkim

Favori Kiehl’s Ürünlerim

“Parlak ve Pürüzsüz Cilt Bakım Rutini” üzerine 2 yorum.

  1. Geri bildirim: Micellar C Bir Makyaj Temizleyiciden Daha Fazlası - TarzFikirler

  2. Geri bildirim: Garnier Aha + Bha Kömür Cilt Kusurları Karşıtı Serum - TarzFikirler

Bir cevap yazın