Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Hellooo! Bugün en yaygın cilt problemleriden biri olan siyah nokta ile ilgili benim neler yaptığımdan biraz bahsedeceğim. Benim özellikle burnumda ve burun çevremde bu problem maalesef ki mevcut.

Öncelikle her gün dışarıdan geldiğim gibi yüzümü yüz yıkama jeli ile yıkayıp sonrasında da kağıt havlu ile kuruluyorum, eğer o gün çok yorgun eve döndüysem ve üşeniyorsam da mutlaka cildimi tonik ile cildimi temizlemeye özen gösteriyorum. En önemli nokta cildin daima temiz tutulması özellikle de makyaj yapanların.

Siyah Noktalardan Kurtulabilir Miyiz?

Bu siyah noktalardan tabii ki kurtulabiliriz, fakat sonsuza kadar değil. Siyah nokta kesinlikle sivilce gibi sıkılmamalıdır, bu gibi durumlarda cildinizde kalıcı yara izlerine sebebiyet verebilirsiniz.

Şeker ve Bal Maskesi

  • Eşit miktarda şeker ve bal

Eşit miktarda şeker ve balı bir tencerede ya da cezvede ısıtıyorum. Tamamen ısınıp karıştıktan sonra ocaktan alıp soğumaya bırakıyorum. Siyah noktalardan şikayetçi olduğum bölgelere bu karışımı sürüyorum. 15 dakika kadar bekletip kuruduktan sonra hafifçe cildimden soyup, cildimi yıkıyorum.

Siyah Nokta Bandı

Siyah nokta bandını haftada bir kullanıyorum, birçok marka denedim ve bir üründen sonra başka marka denemeyi bıraktım. Mutlaka tavsiye ediyorum gerçekten siyah noktaları gözle görülür şekilde temizliyor.

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Simple Cettua Clean& Temizleyici Saf Beyaz Burun Bandı 

İyice ıslattığım burnuma burun bandını güzelce yapıştırıp 15 dakika kadar bekletip tamamen kuruttuktan sonra yavaş bir şekilde çıkarıyorum. Daha sonrasında kalan kalıntıları da tonik ve makyaj temizleme pedi ile temizliyorum.

Siyah Nokta Maskesi

Siyah nokta problemi yaşayanlar için mutlaka haftada bir cilt problemine uygun maske kullanmasını tavsiye ederim. Ben siyah noktalarıma çok iyi gelen Farmasi’nin siyah karbon maskesini kullanıyorum ve düzenli kullanımda siyah nokta görünümünü fazlasıyla azalttı.

Daha önceden bu üründen bir yazımda bahsetmiştim, yazımın üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ürün linkini de buraya bırakıyorum.

Diş Macunu

Beyaz bir diş macununu siyah noktalarınıza diş fırçanız ile sürebilirsiniz. Temiz diş fırçasına bir miktar diş macunu sıkın. Siyah noktalarınızın fazla olduğu yerlere dairesel hareketlerle sürün 2-3 dakika bekletin ve ılık suyla iyice durulayın.

Bir cevap yazın