Spirulina (Yosun Tozu) Ne İşe Yarar?

Spirulina (Yosun Tozu) Ne İşe Yarar?

Geçtiğimiz hafta yeni bir ürünle tanıştım. Kendisi protein ve vitaminler açısından oldukça zengin olan “spirulina yani yosun tozu”. Benim için en önemlisi tabii ki cilt bakımındaki olumlu etkileri oldu ama önce sizler için derlediğim diğer faydalarını paylaşacağım.

Spirulina (Yosun Tozu)
Spirulina (Yosun Tozu)

Spirulina Faydaları Nelerdir?

 1. Sindirimi Kolaylaştırır.
 2. Kolesterolü Düşürür.
 3. Bağışıklık Sistemini Düzenler.
 4. Göz Sağlığına İyi Gelir.
 5. Adet Öncesi Ağrılarınızı Hafifletir.
 6. Sindirim Sistemini Destekler.
 7. Protein Kaynağıdır.
 8. Karaciğer Sağlığını Destekler.
 9. Beyin Sağlığına Destek Olur.
 10. Alerjik Semptomları Hafifletir.
 11. Solunum Yollarını Açar.
 12. Şeker Hastalığına İyi Gelir.
 13. Bakteri ve Virüslerle Savaşır.
 14. Vücudu Temizler.
 15. Güçlü Bir Antioksidandır.
 16. Anemiyi Tedavi Eder.
 17. En önemlisi Korona Virüse Karşı Korur.

Yosun Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

Daima cildimin bakımlı, güzel, canlı ve genç görünmesini istiyorum bu nedenle yüzüme denemediğim maske yok denecek kadar az. Cilt maskesi meraklısı, yüzüne bu canlandırıcı, besleyici maskeyi uygulayarak cildini pürüzsüzleştirebilir, doğal tonunu koruyabilir ve cildinin nemlenmesini sağlayabilirsin. Yosun maskesinin aslında çok bilindik ve faydaları kanıtlanmış bir spa tedavi yöntemi olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Böyle bir dönemde kısıtlamalar dolayısıyla spaya gitme şansımız yok bu nedenle evde cildinize bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Ben yosun tozunu küçük bir kaba döktüm ve içine 1 yemek kaşığı ılık su ekledim. Koyu bir kıvam elde etmek için, gerekiyorsa 1 tatlı kaşığı daha su ekleyebilirsin. Bunun dışında karışıma 1 tatlı kaşığı bal ekledim. Malzemelerimi kıvam alıncaya kadar karıştırdım. Daha yumuşak bir karışım elde etmek istersen biraz daha su katabilirsiniz.

Karışıma bal eklemek zorunda değilsin fakat benim cildim aşırı kuru bu nedenle bal maskenin çok daha nemlendirici olmasını sağlayacağından dolayı bu şekilde kullanmayı tercih ediyorum.

Hazırladığım yosun maskesini yüzüme uyguladım, 20 dakika kadar bekledim ve ılık suyla yüzümü yıkadım. Ardından havlu kağıtla ile cildimi kuruladım. Çünkü havlu kağıtla havluya göre daha hijyenik ve temiz.

Yosunlu yüz maskesine bayıldım bu nedenle normal cilt bakımı rutinime ekledim. Bu nedenle haftada 2 kez bu maskeyi cildime uygulayacağım. Çünkü cildimin böyle mevsim değişikliklerinde fazlasıyla neme ihtiyacı oluyor.

Yosun Tozunu Nereden Alabilirim?

Spirulinayı gıda takviyeleri satılan mağazalardan, ilaç depolarından veya güvenilir çevrimiçi mağazalardan temin edilebilirsin..

Ben Spirulina’yı Trendyol’dan Ispartalılar Baharat mağazasından aldım. Tüm ürünlerini güvenle satın alabilirsiniz.

Instagram Sayfasından’da mağazanın ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın