Seyahat Tavsiyeleri “Gülümser Hatun Termal Otel Spa”

Seyahat Tavsiyeleri "Gülümser Hatun Termal Otel Spa"

Sonunda uzun zamandır yapmak istediğim termal tatilini yaptım!

Pandemi dolayısıyla bu yıl termal tatilimi uzun bir süre ertelemek durumunda kaldım. Ben ertelemesem bile uzunca bir süre termal oteller kapandı ya da özellikle kullanmak istediğim termal ve spa kısımları kullanıma kapalıydı. Biraz yaz mevsimine taşmış olsa da geçtiğimiz hafta şansıma serin bir yaz havasında termal tatilimi yapmış bulunmaktayım.

Gülümser Hatun Termal Otel Spa
Gülümser Hatun Termal Otel Spa

Ben yoğun iş temposu, stres ve masa başında çalışmaktan dolayı oluşan boyun ağrısı, yorgunluk sebebiyle termale gitme kararı aldım. Ülkemiz coğrafik konum bakımından çok zengin olduğu için, deniz kıyısında, orman ve dağlık bölgelerde birçok termal kaynak suları mevcuttur. Bu da yılın her mevsimi kaplıca keyfini yaşamak isteyenler için bir avantaj sağlamaktadır.

Ülkemizdeki kaplıca suları, her türlü cilt rahatsızlıklarına, romatizmal hastalıklara, böbrek taşarlarına, bel ağrısı gibi her türden eklem rahatsızlıklarında, stres, travma gibi psikolojik rahatsızlıklarda fayda sağlar.

Bir Eskişehir turu öncesi yol üzerinde bulunması ve daha önceden de gidenlerin tavsiyesi ile kafa tatilimi Gülümser Hatun Termal & Spa‘ da yaptım.

Gülümser Hatun Termal’in Adı Nereden Geliyor

Anlatılan efsaneye göre: Her derde deva olan Yoncalı, yüzlerce yıl Kirazlı dağının eteğinde, yerden sıcak su kaynayan bir bataklık olarak bilinirmiş.

Anadolu Selçuklu Devleti döneminde Sultan II.Alaattin Keykubat’ ın Gülümser Hatun adında hastalıklı bir kızı varmış. Genç yaşında hastalanmış ve derdine bir türlü deva bulunamamış. Uyuz bir tilkinin Yoncalı’ daki bataklıkta iyileştiğini görenlerin teklifi üzerine Gülümser Hatun’ u sıcak suda yıkamışlar. Burada bir süre yıkanan Gülümser Hatun, felçli olarak getirildiği Yoncalı’ dan gerçekten gülümseyerek, sağlığına kavuşmuş olarak ayrılmış.

Gülümser Hatun Termal Otel Spa
Gülümser Hatun Termal Otel Spa

Gülümser Hatun Termal Otelin benim için olum tarafları

  • Suit odayı tercih ettik ve odadan fazlasıyla memnun kaldım. Oda içerisinde bir yatak odası, bir salon, bir giyinme odası mevcuttu. Banyosunda hem duşakabin hem de küveti vardı. Sıcak suyu oda banyolarında da kullanılabilir durumdaydı.
  • Hamam, spa, masaj bölümleri 3 saat aralıklarla dezenfekte edilmekte olduğu için rahat bir şekilde kullandım.
  • Masaj olarak aromaterapi masajını tercih ettim ve oldukça memnun kaldım.
  • Odamızdaki banyodaki sıcak su problemini bildirdik ve yarım saat içerisinde bizimle ilgilendiler, ilgi ve alaka güzeldi diyebilirim.

Gülümser Hatun Termal Otelin benim için olumsuz tarafları

  • Dışarıdaki yol çalışmaları sebebiyle aşırı bir gürültü vardı ve bu durumdan biraz rahatsız olduk.
  • Kafa dinlemek için gittiğimiz açık havuz kısmında aşırı yüksek sesli bir şekilde çalınan müzik nedeniyle o bölümü çok uzun bir süre kullanamadık.
  • Yemek konusunu biraz önemsemelerini tavsiye ediyorum.
Gülümser Hatun Termal Otel Spa
Gülümser Hatun Termal Otel Spa
Gülümser Hatun Termal Otel Spa

Bir yanıt yazın