Doğal Vegan Saç Bakım Ürünleri

Doğal Vegan Saç Bakım Ürünleri

Yıpranmış ve kuru saçlarıma düzenli olarak keratin bakımı yaptırmaya özen gösteriyorum. Keratin bakımının en önemli kısmı ise kuaför sonrasında evde kullanacağınız ürünlerin içeriği. Keratin bakımının özelliğinin daha uzun süre etki etmesi için; silikon, sülfat, mineral yağları, yapay renklendiriciler ve paraben içermeyen ürünler kullanılması gerekiyor. Ben de kuaförüm sayesinde tamamen vegan olan bir ürünle tanıştım.

Authentic Beauty Concept Hydrate Cleanser Kuru Saçlar İçin Vegan Nemlendirici Şampuan

  • Nemlendirici & Yatıştırıcı
  • Arındırıcı

Bu serinin birkaç farklı rengi var fakat benim saçlarım için en uygun olanı mavi yani nemlendirici etkili olanı oldu. Cildimizin neme ihtiyacı olduğu gibi saçlarımızın da fazlasıyla neme ihtiyacı vardır. İçeriğinde kesinlikle haraben ve silikon içermiyor. Ve benim gibi aşırı alerjik ve hassas cildi olanlar için mucize gibi bir ürün. Çok hoş bir kokusu var kesinlikle sizi rahatsız etmeyecektir. Keratin bakımının etkisini uzattığını çok net bir şekilde gözlemledim. Ürün saçlarınızı biraz kurutabilir ve duş sonrası taramanızı zorlaştırabilir bu yüzden haftada 2 kez serinin maskesini de kullanmanı tavsiye ederim.

Authentic Beauty Concept Hydrate Mask Kuru Saçlar İçin Nemlendirici Maske

Islak veya nemli saçlarınıza çok az bir miktarda kullanmanız yeterli olacaktır. Ben 5-10 dakika kadar beklettikten sonra iyice duruluyorum. Saç maskesi de tamamen vegan olduğu için saçta diğer maskeler gibi yağlı bir his bırakmıyor. İki ürünün de kokusuna bayılıyorum kendini şımartmak isteyenler için muhteşem ikili.

Ürün fiyatları ilk bakışta seni korkutabilir tabii ki benim için de ilk gördüğümde şaşırdığım rakamlardı, fakat ürünler konsantre olduğu için ufak bir miktar kullanımı bile tüm saçın için yeterli olacaktır. Fiyat performans olarak kesinlikle harika bir ürün. Verdiğiniz paraya kesinlikle değecektir.

Benim silikonsuz ürünler için kafamda bu şampuan asla köpürmez gibi bir düşünce vardı fakat bu ürün hayatım boyunca kullandığım tüm şampuanlardan daha çok köpürüyor. Ayrıca bir çok insan bu tarz vegan ürünlerin saçı daha çok yağlandırdığını söylese de, kesinlike o şekilde bir etkisini görmedim. Tam aksine hızlı yağlanan saçlarımın yağlanmasını yavaşlattı.

Doğal Vegan Saç Bakım Ürünleri
Doğal Vegan Saç Bakım Ürünleri

Yukarıdaki saç bakım ürünlerini internet üzerinden ya da belirli kuaförlerden satın alabilirsiniz. Ben ürünlerimi Sacha Exclusive‘den satın aldım.

Bir cevap yazın