Yüz Yogası Yapmaya Başlamalısınız, Peki Neden?

Yüz Yogası Yapmaya Başlamalısınız, Peki Neden?

Muhtemelen iyi bir cilt bakımı rutininin yüzünüzü yıkamaktan daha fazlası olduğunu biliyorsunuzdur. Bilmediğiniz bir şey de, iyi bir cilt bakımı rutininin cilt bakım ürünlerini kullanmaktan daha fazlası olduğu yönündedir. Cildinizin gerçekten taze görünmesini istiyorsanız, yüz yogası yapmalısınız.

Endişelenmeyin, bunun için yoga maskenizi tozdan atmanız gerekmeyecek ve denemenizi engelleyen esnekliğin olmaması konusunda endişelenmenize gerek yok. Yüz yogası “yüz kaslarını güçlendirmeye” yardımcı olan tekrarlayan egzersizlerden oluşur. Yüz yogası kan dolaşımını arttırır ve erken yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur. Yüz yogası ayrıca omuzlarda oluşan gerginliğini hafifletmeye yardımcı olur.

Yüz yogası zor gibi görünse de, egzersizler aslında oldukça kolaydır! Yüz yogasının en iyi yanı ise, onları hemen hemen her yerde yapabilmenizdir, böylece bir molada veya TV izlerken bir veya iki egzersiz ile çalışabilirsiniz.

İşte başlamanız için bazı basit yüz yoga egzersizleri

Yüz yogası ile ilgili başka bir başka egzersiz de baş parmağınızı boynunuza ve çenenize masaj yapmak için kullanmaktır. Boyun çizgileri ve ağız çevresindeki kırışıklıklar ile mücadeleye yardımcı olmak için bunu en az beş kez yukarı doğru hareket ettirin. Bundan sonra dudaklarınızı büzün ve çene çizginizi sıkın. Ardından, başınızı o tarafa çevirirken çenenizi yana doğru uzatın. 30 saniye tutun ve boynunuzu sıkmak için beş kez tekrarlayın.

Yüz yoga egzersizleri basit olsa da, sadece düzenli uygulama ile etkisini gösterebildiği için bunlara bağlı kalmak önemlidir. Genç görünümünüzü yeniden kazanmak için gerçekten harika bir doğal çözüm ve botox ve plastik cerrahiye mükemmel bir alternatif. İyi sonuçlar için her gün yüz yogası uygulamak gerekmektedir.

Bir yanıt yazın